سولار ایمپالس بر فراز اهرام مصر

هواپیمای تمام خورشیدی سولار ایمپالس 2 به خلبانی آندره بورشبرگ پس از طی 48 ساعت و 51 دقیقه پرواز، در فرودگاه بین‌المللی قاهره فرود آمد.

سولار ایمپالس بر فراز اهرام مصر

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، این هواپیما دو روز پیش از شهر سویل در اسپانیا به هوا برخاست و پرواز یکی مانده به آخر خود در پروژه سفر دور دنیا را با عبور از تونس، الجزیره، مالت، ایتالیا و یونان انجام داد.

این هواپیما مسیری به طول 3706 کیلیومتر را تماما با انرژی خورشیدی طی کرد که با پنل‌های موجود بر روی بال‌ها و باتری‌های لیتیوم یونی آن طی ساعات تاریکی تامین می‌شد.

سولار ایمپالس دو طی این سفر که آخرین پرواز بورشبرگ در این هواپیمای بدون سوخت تجربی محسوب می‌شد، از روی اهرام ثلاثه مصر نیز گذر کرد.

هفدهمین و آخرین بخش این سفر به سمت نقطه آغازین آن یعنی ابوظبی در امارات متحده عربی توسط برتراند پیکارد صورت خواهد گرفت که نخستین سفر دور دنیا توسط یک هواپیمای خورشیدی را تکمیل خواهد کرد. تاریخ و ساعت این پرواز هنوز اعلام نشده و به آب‌وهوا و شرایط هواپیما بستگی دارد.

این پروژه در ماه مارس سال گذشته با هدف نمایش اینکه با میزان کمی از انرژی می‌توان چه میزان دستاورد داشت، آغاز شده بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب