نگرانی درباره غذای مسافران مریخ برطرف شد

دانشمندان هلندی از بی خطر بودن سبزیجات و محصولات کشاورزی خبر داده اند که در خاک شبیه به مریخ پرورش داده شده اند.

نگرانی درباره غذای مسافران مریخ برطرف شد

به گزارش خبرگزاری مهر، این روزها تلاشهای زیادی برای فراهم شدن سفر نخستین گروه از انسانها به مریخ در دست انجام بوده در این میان مقوله تأمین غذای فضانوردان و ساکنان آینده این سیاره از اهمیت حیاتی برخوردار است.

از مدتها پیش دانشمندان هلندی برخی سبزیجات و حبوبات را در خاکی که شباهت زیادی به خاک مریخ دارد پرورش داده و حالا خبر خوشحال کننده ای دارند: سبزیجاتی که در این شرایط پرورش یافته اند هیچ خطری برای سلامت انسانها به همراه ندارد.

این دستاورد جدید می تواند گامی جدی برای رسیدن هر چه سریعتر انسان به مریخ قلمداد شود.

دانشمندان متوجه شدند سبزیجات و حبوباتی که در  خاک شبیه به خاک مریخ رشد و نمو یافته اند حاوی هیچ سطوح خطرناکی از فلزات سنگین و سایر ترکیبات خطرناک برای سلامتی انسانها نیستند.

اکنون ناسا، آژانس فضانوردی اروپا و سایر آژانسهای فضایی و شرکتهای خصوصی که به فکر ارسال انسانها به مریخ هستند حداقل از این بابت نگرانی کمتری دارند که مسافرانش در سیاره ای غریب چه بخورند.

یکی از دانشمندان هلندی که در این پروژه حضور داشته می گوید: نتایج به دست آمده بسیار امیدوارکننده است، من خیلی دوست دارم مزه گوجه فرنگی فضایی را بچشم.

این دانشمندان از سال ۲۰۱۳ مشغول کشاورزی کردن بر روی خاکی بوده اند که توسط ناسا تولید شده است. این خاک شباهت زیادی به خاک مریخ دارد. آنها تاکنون توانسته اند حدود ۱۰ محصول مختلف را بر روی آن به عمل آورند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب