ابداع شیوه ای برای ترمیم سریع ضایعات استخوانی

محققین آمریکایی با استفاده از سلول‌های بنیادی خوک موفق به ابداع تکنیکی ویژه برای تسریع درمان ضایعات استخوانی شدند.

ابداع شیوه ای برای ترمیم سریع ضایعات استخوانی

به گزارش خبرگزاری مهر، ترمیم ضایعات مرتبط با نقص ساختار استخون تقریبا سخت، درد آور و هزینه بالایی را برای بیمار به همراه دارد.

از این رو محققین دانشگاه «کلمبیا» آمریکا با به کارگیری شیوه درمانی پیشرفته توانستند رشد استخوان را در شرایط آزمایشگاهی به گونه ای انجام دهند که به طور دقیق بتوان آن را جایگزین ساختار اصلی استخوان آسیب دیده در سر و صورت بیمار کرد.

در این شیوه محققین آمریکایی با استفاده از سلول های بنیادی خوک توانستند سازه ای از استخوان به همراه سلول های زنده آن تولید کنند که از سرعت بالایی برای شکل گرفتن برخوردار است.

با استفاده از این تکنیک بعد از سه هفته استخوان مورد نظر شکل می گیرد و دیگر نیازی به ساخت ایمپلنت های سه بعدی برای تولید استخوان قسمت آسیب دیده نیست.

سپس ساختار استخوانی ساخته شده به همراه استخوان بدن بیمار که عروق خونی بر روی آن قرار دارد، تلفیق می شود که نتیجه آن سازگاری بالای بدن بیمار نسبت به شیوه ایمپلنت های سه بعدی است.

جزییات این تحقیق در نشریه Science Traditional Medicine منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب