شناسایی سیاره کوتوله جدید در منظومه شمسی

یک گروه بین المللی از ستاره شناسان، یک سیاره کوتوله جدید شناسایی کردند که در مداری بسیار بزرگ به دور خورشید گردش می‌کند.

شناسایی سیاره کوتوله جدید در منظومه شمسیبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این سیاره کوتوله که دوردست ترین همسایه ما در منظومه منظومه شمسی محسوب می شود، توسط اتحادیه بین المللی فضانوردی، 2015 RR245 نام گذاری شده است و قطر آن نزدیک به 700 کیلومتر است. فاصله مدار این سیاره تا خورشید به حدود 120 برابر فاصله زمین تا خورشید می رسد و برای یک بار گردش آن به دور خورشید، حدود 700 سال زمان لازم است.

در حال حاضر این سیاره در نزدیک ترین فاصله از خورشید قرار دارد و تا سال 2096 میلادی فاصله آن از خورشید به 5 میلیارد کیلومتر می رسد.

این سیاره بزرگترین جرم فضایی است که در اجرای پروژه نقشه برداری از اجرام خارج منظومه شمسی (OSSOS) شناسایی شده است. این پروژه تا کنون بیش از 500 جرم فضایی را در خارج از منظومه شمسی شناسایی کرده است.

محققان معتقدند تعداد بیشتری از این سیارات کوتوله در منظومه شمسی وجود داشته است اما اغلب آن ها در هنگام جابه جایی سیارات بزرگ این منظومه به مدارهای فعلی، از بین رفته یا از منظومه خارج شده اند.

اتحادیه بین المللی فضانوردی پیش از این سیارات کوتوله دیگری از جمله Ceres، Haumea، Makemake را در منظومه شمسی شناسایی کرده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب