رباتی با کفش‌های کتانی

تقلید از تحرک انسان از قدیم برای رباتیک‌کاران یک کار مشکل بوده اما اکنون به نظر می‌رسد محققان موسسه فناوری جورجیا توانسته‌اند بر آن فائق آیند.

رباتی با کفش‌های کتانی

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو، محققان موسسه فناوری جورجیا یک ربات انسان‌نما به نام DURUS طراحی کرده‌اند که به شیوه مشابه انسان روی تردمیل راه می‌رود.

محققان آزمایشگاه امبر موسسه فناوری جورجیا همچنین طی طراحی جالبی، یک جفت کتانی به ربات مذکور پوشانده‌اند تا حرکت آن را بیشتر شبیه انسان نشان دهند.

دقت این ربات در تقلید از شیوه تحرک انسان بیشتر از سایر ربات‌ها بوده و برای راه رفتن، ابتدا پاشنه پا را بر زمین می‌گذارد و با انگشتان پا، خود را به جلو می‌راند. این شیوه راه رفتن برای یک ربات، کاملا جدید است.

محققان یک جفت پای فلزی قوس‌دار با یک جفت کتانی آدیداس را به DURUS افزودند که به آن کمک کرد تا پس از چهار روز آزمایش توانست شیوه راه رفتن را یاد بگیرد. این ربات همچنین بین مچ پا و پای خود از فنرهایی برخوردار است که مانند تاندون عمل می‌کنند. این فنرها به آن اجازه می‌دهند تا انرژی مکانیکی را از ضربه پاشنه پا ذخیره کرده و برای جلو رفتن استفاده کند.

ربات جدید کارآمد محققان می‌توان به ساخت پروتزها و اسکلت‌های خارجی رباتیک برای کمک به معلولان منجر شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب