مکیدن انگشت شست در کودکان خطر ابتلا به آلرژی را کاهش می‌دهد

مطالعه محققان نشان می‌دهد، کودکانی که انگشت شست خود را می‌مکند یا ناخن می‌جوند کمتر با خطر ابتلا به آلرژی مواجه می‌شوند.

مکیدن انگشت شست در کودکان خطر ابتلا به آلرژی را کاهش می‌دهدبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اینترنتی بی بی سی ورلد، نویسندگان این مقاله در نشریه پزشکی اطفال (Pediatrics) می گویند که این توضیح بر 'فرضیه نظافت' استوار است که می گوید قرار گرفتن در معرض بعضی میکروب ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

به نظر می رسید که این دو عادت - ناخن جویدن و مکیدن انگشت شست - مانع بعضی آلرژی ها در میان هزار نفر در زلاندنو (نیوزیلند) شد که به طور متناوب در فاصله سنی پنج تا 32 سالگی ارزیابی شده بودند.اما این عادات بر جلوگیری از آسم یا تب یونجه اثری نداشت.

عادت به مکیدن انگشت شست و جویدن ناخن در سنین پنج ، هفت، 9 و 11سالگی ارزیابی و ثبت شد و بعد در سنین 13 و 32 سالگی میزان ابتلا به آلرژی ها در این افراد بررسی شد.حدود یک سوم این کودکان اغلب انگشت می مکیدند یا ناخن می خوردند، و همین کودکان در سن 13 سالگی آلرژی خیلی کمتری داشتند.

احتمال آلرژی دادن این کودکان به چیزهایی مثل گرد و خاک خانگی یا سگ و گربه خانگی حدود یک سوم کمتر از سایر کودکانی بود که چنین عاداتی نداشتند.

تیم محققان در دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند دریافت که این محافظت ظاهرا تا بزرگسالی ادامه می یابد.

پروفسور مالکولم سی یرز از اعضای تیم پژوهشی از دانشگاه مک مستر در کانادا گفت: 'هرچند ما توصیه نمی کنیم که این عادات تشویق شوند، اما به نظر می رسد که این عادات جنبه مثبتی داشته باشند.'

هالی شا از موسسه آلرژی انگلیس گفت: تحقیقاتی که در سایر کشورها انجام شده هم این نظریه را تقویت می کند که نقش محیط و باکتری های دستگاه گوارش در شکل گیری بالقوه آلرژی های غذایی موثر است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب