تحقیق جدید: زنان باردار نیازی به مصرف مولتی ویتامین ندارند

محققان انگلیسی مصرف مولتی ویتامین‌ها را برای اغلب زنان باردار بی فایده دانستند.به گزارش روز سه شنبه ایرنا از نشریه تلگراف، محققان در تحقیقی که در بولتن دارو و درمان ها Drug and Therapeutics Bulletin منتشر شد، اعلام کردند که پس از بررسی مدارک و شواهد معتبر، دریافتند که مکمل ها تاثیری در افزایش سلامتی مادران و شیرخواران ندارد، اما زنان باردار باید قرص اسید فولیک و ویتامین D مصرف کنند و رژیم غذایی متعادل داشته باشند.

این در حالی است که سازندگان مکمل ها معتقدند که برخی از زنان به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نمی کنند و مکمل ها برای جبران این کمبود ضروری است.

محققان متذکر شدند که شواهد زیاد دال بر ضرورت مصرف روزانه اسید فولیک توسط زنان باردار وجود دارد به طوری که مصرف میزان مشخصی از آن می تواند از اختلالات موسوم به نقص های لوله عصبی جنین پیشگیری کند.

علاوه بر این، مصرف روزانه 10 میلی گرم ویتامین D برای سلامتی استخوان های مادر و فرزند توصیه شده است.

جانت فایل از دانشکده رویال میدویو گفت: اساسا ما به زنانی که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند، رژیم غذایی متنوع و سالم شامل میوه های تازه و سبزیجات همراه با مصرف مکمل اسید فولیک را توصیه می کنیم. همچنین تاکید می کنیم که زنان باردار نیازی نیست به جای دو نفر غذا بخورند، مصرف مقدار طبیعی و متعادل مواد غذایی کفایت می کند.

منبع :

حال و تمییز از عربی (‌نگاه به گذشته )‌
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی سوم دبیرستان)
دبیر : فرزاد قنبری