تحقیق جدید: زنان باردار نیازی به مصرف مولتی ویتامین ندارند

محققان انگلیسی مصرف مولتی ویتامین‌ها را برای اغلب زنان باردار بی فایده دانستند.

تحقیق جدید: زنان باردار نیازی به مصرف مولتی ویتامین ندارندبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از نشریه تلگراف، محققان در تحقیقی که در بولتن دارو و درمان ها Drug and Therapeutics Bulletin منتشر شد، اعلام کردند که پس از بررسی مدارک و شواهد معتبر، دریافتند که مکمل ها تاثیری در افزایش سلامتی مادران و شیرخواران ندارد، اما زنان باردار باید قرص اسید فولیک و ویتامین D مصرف کنند و رژیم غذایی متعادل داشته باشند.

این در حالی است که سازندگان مکمل ها معتقدند که برخی از زنان به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نمی کنند و مکمل ها برای جبران این کمبود ضروری است.

محققان متذکر شدند که شواهد زیاد دال بر ضرورت مصرف روزانه اسید فولیک توسط زنان باردار وجود دارد به طوری که مصرف میزان مشخصی از آن می تواند از اختلالات موسوم به نقص های لوله عصبی جنین پیشگیری کند.

علاوه بر این، مصرف روزانه 10 میلی گرم ویتامین D برای سلامتی استخوان های مادر و فرزند توصیه شده است.

جانت فایل از دانشکده رویال میدویو گفت: اساسا ما به زنانی که باردار هستند یا قصد باردار شدن دارند، رژیم غذایی متنوع و سالم شامل میوه های تازه و سبزیجات همراه با مصرف مکمل اسید فولیک را توصیه می کنیم. همچنین تاکید می کنیم که زنان باردار نیازی نیست به جای دو نفر غذا بخورند، مصرف مقدار طبیعی و متعادل مواد غذایی کفایت می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب