تماشای حمله جلبکهای سمی به فلوریدا از فضا

به گزارش خبرگزاری مهر، این روزها بزرگترین دریاچه آب شیرین فلوریدا مورد تهاجم جلبکها واقع شده و این وضعیت عجیب حالا در یکی از تصاویر ماهواره ای ناسا به وضوح دیده می‌شود.

تماشای حمله جلبکهای سمی به فلوریدا از فضا

به گزارش خبرگزاری مهر، این روزها بزرگترین دریاچه آب شیرین فلوریدا مورد تهاجم جلبکها واقع شده و این وضعیت عجیب حالا در یکی از تصاویر ماهواره ای ناسا به وضوح دیده می شود.

این تصویر به روشنی نشان می دهد که جلبکهای سبز و آبی دریاچه آب شیرین Lake Okeechobee را پوشانده اند. نکته نگران کننده این است که این جلبکها سمی هستند و محدوده ای به وسعت ۸۵ کیلومتر مربع را احاطه کرده اند.

این جلبکها دریاچه آب شیرین Okeechobee را که ۱۹۱۳ کیلومتر مربع وسعت دارد مورد تهاجم خود قرار داده اند. این دریاچه دومین دریاچه بزرگ آمریکا محسوب می شود.

این جلبکها از نوع ارگانیسمهای تک سلولی بوده و cyanobacteria نام دارد که حالا در تصویر گرفته شده توسط Operational Land Imager که بر روی ماهواره Landsat ۸ نصب شده دیده می شوند.

محققان عوامل مختلفی را برای شکل گیری این وضعیت عنوان می کنند که از آن جمله می توان به آلودگی های مختلف و کودهای نیتروژن دار اشاره کرد. همچنین گرم شدن آب دریاچه شرایط مساعدتری برای رشد این جلبکها فراهم می کند

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب