کوپا آمه ریکا بهتر بود یا یورو 2016؟

در 2 تورنمنتی که به تازگی برگزار شده، رکوردها و آماری که به ثبت رسیده بسیار نزدیک به هم بوده است.

کوپا آمه ریکا بهتر بود یا یورو 2016؟

در 2 تورنمنتی که به تازگی برگزار شده، رکوردها و آماری که به ثبت رسیده بسیار نزدیک به هم بوده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، تیم ملی فوتبال پرتغال با پیروزی برابر فرانسه جشن قهرمانی گرفت و بر بام اروپا ایستاد. در مقابل و در کوپا آمه‌ریکا نیز شیلی با غلبه بر آرژانتین قهرمان شد. تیم‌های اروپایی و آمریکایی، لحظات هیجان انگیز و رکوردهایی را در این دو تورنمنت به ثبت رساندند. 51 بازی در یورو و 32 بازی در کوپا آمه‌ریکا انجام شده است. در زیر به آمار ثبت شده در این دو تورنمنت اشاره می‌شود.

گل‌ها

در کوپا آمه‌ریکا نسبت به یورو 2016 موقعیت‌های گل بیشتری ثبت شد. 108 گل در یورو و 91 گل در کوپا آمه‌ریکا به ثمر رسید. تیم ملی فرانسه با 13 گل، بیشترین گل زده را داشت اما در کوپا آمه‌ریکا، آرژانتین 18 بار دروازه حریفان را باز کرد.

اوکراین در یورو و جامائیکا در کوپا، بدون گل زده این رقابت‌ها را ترک کردند. پرگل‌ترین بازی در آمریکا، شیلی و مکزیک بود که به حساب هفت بر صفر به سود شیلی تمام شد. در اروپا نیز فرانسه میزبان پرگل‌ترین دیدار را با پیروزی پنج بر دو برابر ایسلند رقم زد.

شوت‌ها

در یورو شوت‌های بیشتری به سمت دروازه زده شد و میانگین 26.76 شوت در هر بازی به ثبت رسید که این آمار، سه درصد بیشتر از شوت‌های زده شده کوپا آمه‌ریکا بود. تیم ملی فوتبال فرانسه در این زمینه نیز بهترین آمار را به ثبت رساند و 124 شوت را به سمت دروازه حریفان زد. در مقابل نیز شیلی 85 شوت به سمت دروازه حریفانش زد. کلینت دمپسی از تیم ملی آمریکا با 20 و کریستیانو رونالدو از پرتغال با 45 شوت، بیشترین تلاش را برای باز کردن دروازه حریفان داشتند.

پاس‌ها

در پاس دادن نیز اروپایی‌ها موفق‌تر از آمریکایی‌ها بودند. 46 هزار و 212 پاس در فرانسه (میانگین 906.1 پاس در هر بازی) و در آمریکا 26 هزار و 289 پاس داده شد. تیم ملی آلمان با چهار هزار و 73 و آرژانتین با سه هزار و 412، بیشترین پاس‌کاری را در این دو تورنمنت داشتند. نیمی از تیم‌های اروپایی نیز 50 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند.

خطاها

در کوپا آمه‌ریکا نسبت به یورو خطاهای بیشتری انجام شد. پرتغال با 93 خطا و شیلی با 95 خطا در این امر بالاتر از همه قرار داشتند. در یورو 201 کارت زرد به بازیکنان داده شده که میانگین 8.35 کارت در هر بازی به ثبت رسیده است. این در حالی بود که در کوپا آمه‌ریکا 130 بار داوران از کارت زرد استفاده کردند که برای این تورنمنت نیز میانگین 8.13 در هر بازی ثبت شده است. تیم ملی ایتالیا با 18 کارت و شیلی با 15 کارت بیشترین جریمه شدگان بودند.

با وجود این در آمریکا، 15 کارت قرمز به بازیکنان داده شد اما در فرانسه تنها سه بازیکن اخراج شدند. کارت‌های قرمزی که بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا در کوپا آمه‌ریکا دریافت کردند به تنهایی به اندازه کل کارت‌های قرمز یورو بود.

بهترین‌ گلزنان

برترین گلزنان هر دو تورنمنت به یک اندازه گلزنی کردند. آنتوان گریزمان و وارگاس هر یک 6 گل به ثمر رساندند. ادن هازارد و آرون رمزی بیشترین پاس گل (چهار) را دادند. لیونل مسی در کوپا آمه‌ریکا نیز با چهار پاس گل بالاتر از همه قرار گرفت.

رونالدو و مسی

این دو ستاره، دو تورنمنت متفاوت را تجربه کردند. مسی پنج گل به ثمر رساند اما فینال را در ضربات پنالتی‌ برابر شیلی از دست داد. از طرفی رونالدو سه گل به ثمر رساند و در اوایل دیدار فینال آسیب دید و تعویض شد اما در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب