المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو 2016 در 14 رشته ورزشی شرکت می‌کند که رقابت آنها در ورزشگاه‌های جداگانه‌ای برگزار می‌شود.

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو 2016 در 14 رشته ورزشی شرکت می‌کند که رقابت آنها در ورزشگاه‌های جداگانه‌ای برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، المپیک ریودوژانیرو از چند روز دیگر در برزیل آغاز خواهد شد که در آن ورزشکارانی از ایران نیز حضور دارند و در رشته‌های مختلف به مصاف حریفانشان می‌روند. در زیر به 14 ورزشگاهی که ورزشکاران ایرانی در آنها مسابقه می دهند اشاره می‌شود: 

دوومیدانی و تیراندازی

استادیوم Engenhao میزبان مسابقات دوومیدانی است. این استادیوم در سال 2007 و در زمان برگزاری بازی های پان‌آمریکن ساخته شد و 41 هزار و 931 نفر ظرفیت دارد. در این استادیوم قسمتی برای برگزاری بازی های فوتبال نیز وجود دارد. برای بازی های المپیک تعدادی صندلی به صورت موقت،‌ گنجایش این ورزشگاه را بالاتر برده است. همچنین پیست دوی آن برای این بازی ها نوسازی شده است.

آدرس: Rua Arquias Cordeiro, 1100 -  Engenho de Dentro, Rio de Janeiro - RJ, CEP 20770-001

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

استادیوم sambodromo نیز میزبان مسابقات ماراتن است. مسابقات تیر و کمان نیز در این محل برگزار می شود. این استادیوم نیز نوسازی شده است و 20 هزار نفر برای مسابقات ماراتن و 6200 نفر برای مسابقات تیرو کمان ظرفیت دارد. این استادیوم  در سال 1984 ساخته شده است.

آدرس:  Av. Marquês de Sapucaí , S/N  Sambódromo -  Santo Cristo, Rio de Janeiro - RJ, CEP 20220-007

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

کشتی و جودو

استادیوم Carioca Arena 2 میزبان رقابت های کشتی است. این استادیوم سرپوشیده در منطقه بارا و در غرب ریو قرار دارد. بعد از بازی های ریو این محل کمپ تمرینی برای ورزشکاران خواهد بود. کاریوکا 10 هزار نفر ظرفیت دارد و پنج دقیقه با دهکده فاصله دارد. این استادیوم برای بازی های ریو ساخته شده است.

آدرس: Av. Embaixador Abelardo Bueno, 3.401 - Barra da Tijuca

تکواندو و شمشیربازی

استادیوم Carioca  Arena 3 میزبان مسابقات تکواندو و شمشیربازی است و در پارک بارا واقع شده است. این ورزشگاه تنها پنج دقیقه با دهکده فاصله دارد. این استادیوم 10 هزار نفر ظرفیت دارد و بعد از بازی ها به کمپ تمرینی تبدیل می شود. این استادیوم اختصاصا برای بازی های ریو ساخته شده است.

آدرس:  Av. Embaixador Abelardo Bueno, 3.401 - Barra da Tijuca

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

شنا

استادیوم Olympic aquatic میزبان مسابقات شنای المپیک است. این مرکز آبی در پارک بارا واقع شده و 10 دقیقه هم با دهکده المپیک فاصله دارد. این استادیوم 14 هزار و 997 نفر ظرفیت دارد. این مرکز در سال 2015 افتتاح شده است.

آدرس: Parque Olímpico da Barra – Av. Embaixador Abelardo Bueno, 3401/80 - Barra da Tijuca, Rio de Janeiro – RJ

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

والیبال

استادیوم سرپوشیده maracanazinho از سال 1954 مرکز والیبال برزیل بوده است. این استادیوم محل برگزاری بازی های والیبال المپیک است و در سال 2007 و در زمان بازی های پان‌آمریکن بازسازی شده و 11 هزار و 800 نفر ظرفیت دارد.

آدرس: Rio de Janeiro - State of Rio de Janeiro, 20271-150, Brazil

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

تیراندازی

مرکز تیراندازی المپیک میزبان مسابقات تیراندازی خواهد بود. این استادیوم مرکز ملی تیراندازی برزیل است و در پارک دئودورو واقع شده است. مرکز تیراندازی در سال 2007 ساخته شده است و برای مسابقات مقدماتی حدود 1000 نفر و برای مسابقات فینال حدود 2000 نفر ظرفیت دارد.

آدرس: Campo de Instrução de Gericinó, Parque Olímpico de Deodoro - Av. Brasil, 27195 - Vila Militar, Rio de Janeiro - RJ, 21615-338, Brazil

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

قایقرانی

استادیم Lagoa میزبان مسابقات روئینگ وکانو است. این مرکز در قلب ریو و در نزدیکی جنگل ملی تیجوکا قرار دارد. لاگوآ 14 هزار نفر ظرفیت دارد.

آدرس: Av. Borges de Medeiros, 1524 - Lagoa, Rio de Janeiro - RJ, 22470-003, Brazil

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

بوکس، وزنه‌برداری و پینگ پنگ

مسابقات بوکس المپیک در Riocentro-Pavilion 6 برگزار می شود. این مرکز نزدیک به دهکده المپیک است و پنج دقیقه با پارک بارا فاصله دارد. قسمت هایی از این مرکز اختصاصا برای بازی های المپیک ریو ساخته شده است . پاویون 6 ، 9 هزار نفر ظرفیت دارد.

مسابقات وزنه برداری نیز در همین مرکز و در پاویون 2 برگزار می شود. این قسمت 6 هزار و 500 نفر ظرفیت دارد. محل برگزاری مسابقات پینگ پنگ نیز پاویون 3 همین مرکز است که دارای ظرفیتی 6 هزار و 500 نفری است.

آدرس : Riocentro - Av. Salvador Allende, 6555 - Barra da Tijuca, Rio de Janeiro - RJ, 22783-127, Brazil

المپیکی‌های ایران در چه ورزشگاه‌هایی مسابقه می‌دهند؟

دوچرخه‌سواری جاده

مسابقات دوچرخه‌سواری جاده از «فورت کوپا کابانا» آغاز می‌شود و در آنجا نیز پایان می یابد. کوپا کابانا معروف‌ترین منطقه حومه‌ای ریودوژانیرو است. این منطقه چهار کیلومتر ساحل دارد. فورت کوپا کابانا منطقه‌ای نظامی در قسمت جنوبی ساحلی به همین نام است. علاوه بر مسابقات دوچرخه‌سواری جاده، مسابقات سه‌گانه و شنای آب‌های آزاد نیز در این قسمت برگزار می‌شوند.

در مسابقات دوچرخه‌سواری جاده، مردان 256.4 کیلومتر و زنان 130.3 کیلومتر را طی خواهند کرد. پیست این مسابقات در مناطق حومه ریو از جمله فورت کوپا کابانا، «ایپانما»، «کانوآز» و «ویستا چاینیز» برگزار می‌شود.

به صورت دقیق‌تر، مسابقات دوچرخه‌سواری جاده از فورت کوپا کابانا آغاز می‌شود. دوچرخه‌سواران از ایپانما، بارا و ساحل رزروا عبور می‌کنند. سپس آنها به مسیر گروماری وارد می‌شوند که دو سر بالایی دارد. این مسیر به منطقه جنگلی منتهی می‌شود. بیش از 1.2 کیلومتر این مسیر هفت درصد شیب دارد و بیشترین شیب در این مسیر 13 درصد است. قسمت تپه‌ای گروتا فوندا در 2.1 کیلومتری حدودا 4.5 درصد شیب دارد و بیشترین شیب در این منطقه، 6 درصد است.

این مسیر همچنین قسمتی سنگی دارد که حدود دو کیلومتر است. قسمت ساحلی مسیر در منطقه رزروا و بارا قرار دارد. مسیر منطقه کانوآز و ویستا چاینیز 8.9 کیلومتر سربالایی و حدود 6 کیلومتر سر پایینی دارد. ویستا چاینیز در پارک ملی تیجو کا قرار دارد. سپس دوچرخه‌سواران 20 کیلومتر به سمت منطقه ایپانما و فورت کوپا کابانا رکاب خواهند زد.

مسابقات دوچرخه‌سواری تایم تریل نیز از میدان تیم مایا در نزدیکی ساحل پونتال آغاز می‌شود. پیست این مسابقات 29.8 کیلومتر طول دارد. این مسیر در مسابقه مردان دو بار و در مسابقه زنان یک بار پیموده می‌شود. مسیر گروماری نیز در این راه وجود دارد.

آدرس :  Praça Coronel Eugênio Franco, 1  Posto 6 -  Copacabana, Rio de Janeiro - RJ, CEP 22070-020

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب