کسب مدال برنز علی‌پور در رقابت‌های سنگنوردی جام جهانی فرانسه

رضا علیپور در مسابقات جام جهانی سنگنوردی شامونی در ماده سرعت با زمان ۶/۰۱ ثانیه بر کوکورین روس غلبه کرد و بر سکوی سوم ایستاد.

کسب مدال برنز علی‌پور در رقابت‌های سنگنوردی جام جهانی فرانسه

رضا علیپور در مسابقات جام جهانی سنگنوردی شامونی در ماده سرعت با زمان ۶/۰۱ ثانیه بر کوکورین روس غلبه کرد و بر سکوی سوم ایستاد.

به گزارش ایسنا، سومین مرحله از مسابقات جام جهانی سنگنوردی در دو ماده سرعت و لید به میزبانی شامونی فرانسه برگزار شد.

در این رقابت‌ها در بخش مردان ۳۲ نفر و در بخش بانوان ۲۷ نفر حضور داشتند که رضا علی‌پور و مرتضی محمدی دو نماینده از ایران در این رقابت‌ها بودند. در مرحله رکوردگیری این مسابقات رضا علیپور با رکورد ۶.۰۹ به عنوان نفر چهارم پس از ورزشکاران لهستان، چک و فرانسه قرار گرفت و همچنین مرتضی محمدی به عنوان نفر بیست و نهم راهی مرحله مقدماتی شد.
رضا علیپور در این رقابت‌ها توانست در مرحله یک هشتم نهایی با زمان 57/6 بر رقیب روس خود غلبه کند و او را پشت سر بگذارد. او در دومین رقابت نیز در مرحله یک چهارم نهایی با ثبت رکورد ۶/۰۶ قهرمان روس تیموفیف را حذف کرد. علیپور مرحله نیمه نهایی را با اختلاف ۰/۰۳ ثانیه به رقیب لهستانی واگذار کرد و از راهیابی به فینال بازماند. علیپور در این مرحله زمان ۵/۵۸ را به ثبت رساند.
در مرحله نهایی سنگنوردان روس و چک برای کسب مدال طلا و نقره، علیپور و استانیسلاو کوکورین برای برنز رقابت کردند. رضا علیپور با زمان ۶/۰۱ ثانیه بر کوکورین روس غلبه کرد و بر سکوی سوم ایستاد.

مرتضی محمدی نیز با قبول شکست مقابل رقبا از ادامه رقابت ها بازماند.
درحالی که طبق برنامه مراحل پایانی مسابقات سنگنوردی جام جهانی شامونی قرار بود شب گذشته برگزار شود، این مسابقات بدلیل بارش شدید به عصر امروز و پیش از مرحله فینال مسابقات لید (سرطناب) موکول شد.
پیش از این رضا علیپور (رنکینگ 160) با یک مدال طلا در رده دوم رنکینگ سرعت سال ۲۰۱۶ قرار داشت. نام او در جدول جهانی با رنکینگ 208 در رده سوم و بعد از لیبر رزا از جمهوری چک با رنکینگ 240 و مارچین دزینسکی از لهستان با رنکینگ 220 قرار دارد.
چهارمین مرحله از رقابت های جام جهانی سنگنوردی ویلارس سوییس در روزهای ۱۵ و ۱۶ جولای (25 و 26 تیر) برگزار می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب