هفته‌ی آخر، روز آخر و روز کنکور با رتبه‌ی 33 انسانی

چون همه در شهر و فامیل از رتبه‌های من خبر داشتند و خانواده‌ام از من توقع رتبه‌ی خوب داشتند روز قبل از کنکور فکر کردن به این موضوع نگرانم کرده بود.

هفته‌ی آخر، روز آخر و روز کنکور با رتبه‌ی 33 انسانی

هفته‌ی آخر را چگونه پشت سر گذاشتید؟

در هفته‌ی آخر هر روز چند درس از مبحث تاریخ ادبیات خواندم. روزی 15 دقیقه را به کتاب زرد اختصاصی دادم و سؤالات را از لحاظ دشواری بررسی کردم. من خلاصه‌نویسی‌های زیادی داشتم و آن‌قدر زیاد بود که نتوانستم آن‌ها را بخوانم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم حجم خلاصه‌نویسی‌ها به اندازه‌ای باشد که دانش‌آموز بتواند از آن‌ها استفاده کند. رتبه‌ی آزمون آخرم نزدیک به رتبه‌ی کنکورم شد.


روز قبل از کنکور را چگونه گذراندید؟

چون همه در شهر و فامیل از رتبه‌های من خبر داشتند و خانواده‌ام از من توقع رتبه‌ی خوب داشتند روز قبل از کنکور فکر کردن به این موضوع نگرانم کرده بود. شب بی‌خواب شدم. ساعت 12 شب بیرون رفتم و شروع کردم به دویدن تا خسته شوم و بتوانم بخوابم تا این‌که توانستم به هر سختی‌ای بود چند ساعت بخوابم.


روز کنکور را چگونه آغاز کردید و در جلسه‌ی کنکور چه گذشت؟

ساعت 6 بیدار شدم و موقع رفتم پای پدرم را بوسیدم و او هم برای موفقیتم دعا کرد. با یکی از دوستانم به محل حوزه که مدرسه‌ی خودمان بود رفتیم. برای این‌که دوستانم اطرافم جمع نشوند پشت درخت پنهان شدم. آزمون شروع شد و من عمومی‌ها را خیلی خوب زدم و 15 دقیقه وقت اضافه آوردم. در اختصاصی‌ها ریاضی خیلی سخت بود و روحیه‌ام را خراب کرد. اقتصاد نیز مثل کنکور 92 طرح شده بود و چون من مسئله کار نکرده بودم به مشکل برخوردم. در ادبیات اختصاصی و عربی دوباره روحیه گرفتم. فلسفه و منطق هم سخت طرح شده بود. اشتباه من در جلسه‌ی کنکور این بود که حواسم به برگه‌ی دیگران پرت می‌شد و وقتی می‌دیدم آن‌ها به همه‌ی سؤالات جواب می‌دهند روحیه‌ام تضعیف می‌شد. در اختصاصی‌ها 15 دقیقه وقت اضافه آوردم ولی به هر حال نتوانستم طبق پیش‌بینی‌هایم عمل کنم. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم از ساعت عقربه‌دار استفاده کنند چون ساعت‌های کامپیوتری فرد را دچار مشکل می‌کند. بعد از کنکور فکر می‌کردم رتبه‌ام زیر 1000 شود و می‌خواستم بعد از اعلام رتبه‌ها درس خواندن را دوباره شروع کنم.

هفته‌ی آخر، روز آخر و روز کنکور با رتبه‌ی 33 انسانی


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب