هفته‌ی آخر، روز آخر و روز کنکور با رتبه‌ی 2 تجربی کشور

من از آزمون‌ها راضی نبودم حتی اگر همه چیز خوب پیش رفته بود. دیگر توقع نداشتم سؤالی را اشتباه پاسخ دهم.

هفته‌ی آخر، روز آخر و روز کنکور با رتبه‌ی 2 تجربی کشور

هفته‌ی آخر را چگونه پشت سر گذاشتید؟

من از آزمون‌ها راضی نبودم حتی اگر همه چیز خوب پیش رفته بود. دیگر توقع نداشتم سؤالی را اشتباه پاسخ دهم. البته این ویژگی را در تمام آزمون‌های کانون داشتم. در هفته‌ی آخر حجم درس‌هایی که می‌خواندم زیاد کردم. مثلاً در ادبیات اعلام و لغات را خواندم. حفظیات شیمی را کامل خواندم. دین و زندگی و زیست را دوباره کامل مطالعه کردم؛ البته سرعتم نسبت به قبل خیلی بیش‌تر شده بود. من برخی از سؤالات فیزیک رشته‌ی ریاضی را علامت زده بودم و آن‌ها را نیز دوباره خواندم.


روز قبل از کنکور را چگونه گذراندید؟

من برای هیچ امتحانی نگرانی نداشته‌ام و روز قبل از امتحانات آرامش دارم. برای کنکور هم همین حال را داشتم. صبح لغات ادبیات و تاریخ ‌ادبیات‌ را که تصور می‌کردم ممکن است فراموش کنم خواندم. زمین‌شناسی را نگاهی انداختم. وقتی سؤالات کنکور ریاضی به دستم رسید به سؤالات ادبیات و شیمی آن جواب دادم و پاسخ آن را با دبیرم بررسی کردم. سؤالات عمومی انسانی را هم پاسخ دادم. با مادرم مدت کوتاهی بیرون رفتیم و آخر شب هم پاسخ‌نامه‌هایی که روی سایت کانون بود نگاه کردم. نیمه‌شب ساعت 2، از بوی غذای همسایه‌مان بیدار شدم اما درکل خواب خوبی داشتم.


روز کنکور را چگونه آغاز کردید و در جلسه‌ی کنکور چه گذشت؟

صبح روز کنکور صبحانه‌ی همیشگی‌ام را خوردم و با پدر و مادرم به حوزه‌ رفتیم. حوزه‌ی کنکورم مدرسه‌ی دوران راهنمایی‌ام بود و مراقب نیز دبیر زیست خودمان بود. در درس ادبیات وقتی به سؤالات قرابت معنایی رسیدم احساس کردم سبک سؤالات جدید است و با خودم گفتم آزمون خوبی نخواهم داشت. سؤالات قرابت را کنار گذاشتم. در درس‌های دیگر عمومی مشکلی نداشتم و در زمان نقصانی هم به سؤالات قرابت برگشتم و چند سؤال را پاسخ دادم. در اختصاصی‌ها مثل همیشه از زمین‌شناسی شروع کردم اما کار جدیدی که در کنکور انجام دادم این بود که تصمیم گرفتم اول به سؤالات سال سوم و سؤالات حفظی سال چهارم جواب بدهم. به سؤالات ریاضی که رسیدم طبق معمول به سؤالات کمی پاسخ دادم. در زیست به چالش برخوردم. 5 سؤال را نتوانستم پاسخ بدهم و 2 سؤال را هم با شک پاسخ دادم. هر چه بیش‌تر گذشت روحیه‌ام کم شد. از سؤالات زیست گذشتم و فیزک برایم ساده بود. درس شیمی هم مثل همیشه جواب دادم. وقتی نگاهم به ستون پاسخ سؤالات زیست و خانه‌های خالی زیاد آن افتاد نگران شدم. سعی کردم شیمی را سریع‌تر حل کنم. 70 درصد زمان‌ نقصانی را به زیست اختصاص دادم. بعد از کنکور وضعیت روحی خوبی نداشتم.

هفته‌ی آخر، روز آخر و روز کنکور با رتبه‌ی 2 تجربی کشور


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب