9 رتبه‌ی برتر کنکور 94 از هفته‌ی آخر می‌گویند

من از آزمون آخرم راضی بودم. بعد از آن در هفته‌ی تورق سریع فقط یک چالش داشتم و آن کند پیش رفتن من بود.

9 رتبه‌ی برتر کنکور 94 از هفته‌ی آخر می‌گویند

گفت‌وگو با:

مائده آشفته برآبادی، رتبه‌ی 1 ریاضی منطقه‌ی 3 از خواف

کیانا تدبیر، رتبه‌ی 2 تجربی کشور از لنگرود

سارا همتی، رتبه‌ی 1 تجربی کشور از تبریز

ریحانه سردارزهی، رتبه‌ی 30 از دشت‌یاری

محمدمهدی خادم‌بشیری، رتبه‌ی 1 تجربی منطقه‌ی 3 از گچساران

محمد عابدینی، رتبه‌ی 33 انسانی از شهر قدس

کیارش زارع، رتبه‌ی 7 تجربی کشور از بیرجند

مهدی لطافتی، رتبه‌ی 4 ریاضی کشور از شیراز

محمدامین خادم‌بشیری، رتبه‌ی 6 تجربی منطقه‌ی 3 از گچساران

9 رتبه‌ی برتر کنکور 94 از هفته‌ی آخر می‌گویند


هفته‌ی آخر را چگونه پشت سر گذاشتید؟

مائده آشفته: من از آزمون آخرم راضی بودم. بعد از آن در هفته‌ی تورق سریع فقط یک چالش داشتم و آن کند پیش رفتن من بود. یعنی من در روز اول برای تورق سریع 3 درس برنامه‌ریزی کرده بودم اما فقط توانستم یک درس را بخوانم. روز دوم خواهرم کنارم نشست و اگر بیش از یک دقیقه روی صفحه‌ای وقت می‌گذاشتم آن را ورق می‌زد. کار او باعث شد روش کار را یاد بگیرم. درس‌های عمومی را کامل خواندم و در اختصاصی‌ها خلاصه‌نویسی‌هایم در طول سال منبع خوبی برای هفته‌ی آخر بود.

کیانا تدبیر: من از آزمون‌ها راضی نبودم حتی اگر همه چیز خوب پیش رفته بود. دیگر توقع نداشتم سؤالی را اشتباه پاسخ دهم. البته این ویژگی را در تمام آزمون‌های کانون داشتم. در هفته‌ی آخر حجم درس‌هایی که می‌خواندم زیاد کردم. مثلاً در ادبیات اعلام و لغات را خواندم. حفظیات شیمی را کامل خواندم. دین و زندگی و زیست را دوباره کامل مطالعه کردم؛ البته سرعتم نسبت به قبل خیلی بیش‌تر شده بود. من برخی از سؤالات فیزیک رشته‌ی ریاضی را علامت زده بودم و آن‌ها را نیز دوباره خواندم.

سارا همتی: هفته‌‌ی آخر آزمون 93 را که هنوز باقی مانده بود برگزار کردم. آزمون‌های جامع سال‌های گذشته‌ی کانون را هم از سایت دریافت کردم و دوباره حل کردم و کتاب‌ها را تورق سریع کردم. در طول دوران جمع‌بندی هر روز دو ساعت زیست را می‌خواندم که در هفته‌ی آخر هم به همین روال ادامه دادم. در هفته‌ی آخر ادبیات را به صورت موضوعی خواندم اما دین و زندگی را کامل خواندم. برای ریاضی و فیزیک نیز فرمول‌ها و نکات آزمون‌ها را مرور کردم. بیش‌تر سعی می‌کردم آزمون بدهم تا این‌که بخوانم؛ یعنی بازیابی را ترجیح می‌دادم. در آزمون آخر هم مشکل خاصی نداشتم.

ریحانه سردارزهی: من روزهای تورق سریع را به دو بخش تقسیم کرده بودم. بخشی را به درس‌هایی اختصاص داده بودم که هدف‌گذاری خاصی برای آن‌ها داشتم و می‌خواستم به درصد مورد نظرم دست یابم. آن‌ها را از کتاب می‌خواندم و چون خیلی خوانده بودم سرعتم در خواندن زیاد بود. بخش دیگر مخصوص مرور یادداشت‌برداری‌هایم بود. هم‌چنین در پایان بعضی کتاب‌ها خلاصه‌‌هایی از درس‌‌ها بود که آن‌ها را هم می‌خواندم.

محمدمهدی خادم‌بشیری: از آزمون دوم جامع به بعد احساس  کردم نیاز دارم که بعضی از درس‌ها را دوباره بخوانم. درسی مثل زیست را دوباره از اول خواندم و در حین خواندن، به نکاتی که ممکن بود فراموش کنم تأکید کردم و علامت زدم. چون تعداد این نکات کم بود صفحه‌ی آن‌ها را هم در ابتدای کتاب نوشتم. برای چند درس دیگر هم همین کار را کردم. در هفته‌ی آخر سه کتاب زیست را در چند ساعت خواندم و دوباره روز قبل از کنکور هم نکات اول کتاب‌های زیست را خواندم. در هفته‌ی آخر چون نمی‌توانستم تمام تاریخ‌ ادبیات‌ها را بخوانم فقط آن‌هایی را که علامت زده بودم خواندم. من و برادرم خلاصه‌نویسی‌هایی را هم در طول سال تهیه کرده بودیم که از آن‌ها هم استفاده کردیم.

9 رتبه‌ی برتر کنکور 94 از هفته‌ی آخر می‌گویند


محمد عابدینی: در هفته‌ی آخر هر روز چند درس از مبحث تاریخ ادبیات خواندم. روزی 15 دقیقه را به کتاب زرد اختصاصی دادم و سؤالات را از لحاظ دشواری بررسی کردم. من خلاصه‌نویسی‌های زیادی داشتم و آن‌قدر زیاد بود که نتوانستم آن‌ها را بخوانم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم حجم خلاصه‌نویسی‌ها به اندازه‌ای باشد که دانش‌آموز بتواند از آن‌ها استفاده کند. رتبه‌ی آزمون آخرم نزدیک به رتبه‌ی کنکورم شد.

کیارش زارع: من آزمون جامع آخر را خوب دادم و امیدوار شدم. در هفته‌ی آخر زمین‌شناسی را کامل خواندم. دین و زندگی را هم مرور کردم. لغات و تاریخ ادبیات را هم کامل خواندم. دو روز مانده به کنکور، 4 فصل آخر زیست پیش را کامل خواندم. بررسی چند آزمون هم باقی‌ مانده بود که آن را هم انجام دادم.

مهدی لطافتی: من در هفته‌ی آخر سعی کردم هر کاری که به آرامش من کمک می‌کند انجام دهم؛ به طوری که حتی به سراغ تست‌هایی که ذهنم را درگیر می‌کرد نمی‌رفتم و از کنار آن‌ها می‌گذشتم. زمان را طوری تنظیم کرده بودم که درس‌ها را زودتر از موعد تمام نکنم و دو روز آخر بی‌کار نمانم. آزمون جامع غافلگیر نشدم اما هم‌چنان بی‌دقتی داشتم.

محمدامین خادم‌بشیری: هفته‌ی آخر سعی کردم خواب خوبی داشته باشم. در تورق سریع برای درس زیست از مطالب واضح گذشتم و فقط مطالب ریز را مرور کردم. آزمون جامع آخر رتبه‌ی خوبی آوردم و درکل همه چیز برایم خوب بود.

9 رتبه‌ی برتر کنکور 94 از هفته‌ی آخر می‌گویند


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب