دوران جمع‌بندی از نگاه کیانا تدبیر، رتبه‌ی 2 تجربی کشور

من چون دفتر برنامه‌ریزی‌ام را کامل می‌نوشتم خانواده‌ام در جریان کامل برنامه‌ام بودند و گاهی در این زمینه به من مشورت می‌دادم.

از محیط خانه و نقش پدر و مادر در دوران جمع‌بندی بگویید.

من چون دفتر برنامه‌ریزی‌ام را کامل می‌نوشتم خانواده‌ام در جریان کامل برنامه‌ام بودند و گاهی در این زمینه به من مشورت می‌دادم. آن‌ها همیشه پشتیبانی روحی از من داشتند و در دوران جمع‌بندی این موضوع بیش‌تر هم شد. من دائماً نگران فراموش کردن مباحث بود و خانواده‌ام می‌گفتند این شرایط برای بقیه هم وجود دارد و جای نگرانی نیست.


در ماه آخر پس از این‌که کنکورهای گذشته را شبیه‌سازی می‌کردید چه روش و برنامه‌ای داشتید؟

برای برنامه‌ریزی این دوران چون با امتحانات مدرسه مصادف بود نمی‌توانستم همه‌ی مجموعه‌ها را دو روز یک‌بار تمرین کنم بنابراین بعضی از آن‌ها را با روش سه‌ روز یک‌بار انجام دادم. بعد از شبیه‌سازی آزمون‌ها به بررسی کامل آن‌ها می‌پرداختم و برنامه‌ام برای این کار انعطاف داشت و فقط مطالبی را دوباره می‌خواندم که در بررسی آزمون متوجه نواقص در آن‌ها شده بودم. بعد از دو سه آزمون چون سؤالات تقریباً تکراری شده بود و متن سؤالات برایم آشنا بود تصمیم گرفتم در زمان صرفه‌جویی بیش‌تری کنم و در مدت‌زمان کوتاه‌تر پاسخ بدهم. زمان تحلیل آزمون را فقط به مباحثی اختصاص می‌دادم که تصور می‌کردم فراموش کرده‌ام و نیاز به یادآوری دارد. من قبلاً کتاب زرد عمومی را تمرین کرده بودم و نکاتی که به نظرم مهم بود در پاسخ‌نامه‌ی کتاب نشان‌دار کرده بودم؛ بنابراین نیاز نبود در آزمون‌ها آخر زمان زیادی را برای بررسی آزمون‌ها صرف کنم. در یک روز و نیم یا دو روز و نیم باقی‌مانده نیز سعی می‌کردم اشکالاتم را رفع کنم و علاوه بر این، درس‌های زیست، ادبیات و دین و زندگی را هر روز می‌خواندم.

دوران جمع‌بندی از نگاه کیانا تدبیر، رتبه‌ی 2 تجربی کشور


پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب