عجیب‌ترین وسایلی که به فضا پرتاب شدند

فضانوردان بسیاری از وسایل را به طور معمول با خود به فضا می‌برند اما جالب است بدانید برخی از آنها مثل پیتزا جز عجیب‌ترین چیزهایی است که فضانوردان با خود به فضا برده اند.

عجیب‌ترین وسایلی که به فضا پرتاب شدند


به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان فضانوردان و بسیاری از فضاپیماها تاکنون اشیای عجیبی از پرچم گرفته تا اسباب بازی و پیتزا داغ را با خود به فضا برده اند برخی از عجیب ترین این اشیاها را ما به شما نشان می دهیم.

پنیر سوئیسی در فضا 

در سال 2010، اسپیس ایکس یک پنیر گرد گرویر(معروفترین پنیر سوئیسی جهان) را به فضا پرتاب کرد این  پنیر پس از مدتی صحیح و سالم به زمین بازگشت . شمشیرنوری اسکارواکر(شمشیر مشهور فیلم سینمایی جنگ ستارگان) 

ارسال اشیاء عجیب و غریب به فضا به شرکت های خصوصی محدود نمی شود. در سال 2009، ناسا شمشیر نوری لوک اسکای واکر را درون شاتل فضایی دیسکاوری قرار داد و به فضا پرتاب کرد. این شمشیر  سالم به زمین بازگشت. 

نوشابه قوطی کوکا کولا و پپسی در فضا 

در سال 1985 بین ناسا و کوکا کولا جنگی در گرفت که کدام برند محصولسش به فضا ارسال شود در نهایت نوشیدنی گازدار دو شرکت در ماموریت شاتل فضایی چلنجر به فضا پرتاپ شدند. 

تصویر زیر روزنامه ای است که خبر اختلاف و جنگ این دو شرکت برای ارسال نوشابه به فضا در ان منتشر شده است.

ساعت اولین خلبان زن 

آملیا ارهارت اولین خلبان زنی که از اقیانوس اطلس عبور کرده بود. در سال 2010، ساعت او به ایستگاه فضایی بین المللی برده شد وب سایت Space.comگزارش داد که شانون واکر ساعت پنجاه و پنجمین فضانورد زن این ساعت را سالم به فضا رساند. پیتزای داغ در فضا 

 در سال 2001 سازمان فضایی روسیه یک میلیون دلار برای تحویل پیتزای داغ برای فضانورد روسی یوری یوساچف در فضا به یک مرکز فروش پرداخت کرد. لگوهای نادر در فضا 

لگو گالیلئو گالیله و خدایان رومی ژوپیتر(نام مشتری به لاتین) و جونو در ماموریت جونو ناسا به فضا فرستاده شدند. 

ماموریت جونو ناسا، در سال 2011 آغاز شد  این ماموریت به دنبال گسترش درک ما از مشتری ومنشا منظومه شمسی است. در اساطیر یونان و روم، مشتری حجابی از ابرها در اطراف خود قرار داده است تا اسرارش هویدا نشود.  

 گالیلئو گالیله چندین اکتشافات مهم در مورد مشتری از جمله چهار اقمار بزرگ مشتری (قمر گالیله  به نام و افتخار او نامگذاری شده) انجام داده است. 

فسیل دایناسورها دو بار در سفر به فضا ساخته شده اند. اسلحه در فضا 

تفنگ ساچمه ای TP-82  را که  درتصویر  مشاهده می کنید  فضانوردان روسی در ماموریت های خود تا سال 2006 که قرار بود در پایان ماموریت در کشور غیر دوست با روسیه فرود بیایند با خود همراه می بردند. 

اسباب بازی انیمیشن مشهور در جهان 

اسباب بازی باز لایتر (اسباب بازی فضانورد مشهوردر انیمیشن اسباب بازی ها) 467 روز در ایستگاه فضایی بین المللی نگه داری شد و حال در یک موزه به عنوان اسباب بازی تاریخی نگه داری می شود. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب