امروز فضاپیما جونو ناسا به سیاره رنگارنگ مشتری می‌رسد

امروز فضاپیما جونو ناسا پس از پنج سال سفر به مشتری سیاره غول پیکر و رنگارنگ مشتری می‌رسد.

امروز فضاپیما جونو ناسا به سیاره رنگارنگ مشتری می‌رسدبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ،در چهارم ژوئن(14 تیر) فضاپیمای خورشیدی جونو ناسا پس از یک سفر تقریبا پنج ساله به سیاره مشتری می رسد. امشب  جونو  در مدار این سیاره قرار گرفته و پس از  35 دقیقه سوختگی موتور اصلی آن، سرعت فضاپیما  کاهش یافته و به حدود 1212 مایل در ساعت (542 متر در ثانیه) می رسد پس از کاهش سرعت و قرار گیری در مدار این سیاره غول پیکر وارد ابرهای مشتری می شود. 

ناسا  این رخ داد مهم فضایی را از شبکه های تلویزیونی به طور زنده پخش می کند این فضاپیما از ساعت 10:30 امشب به وقت شرق آمریکا به مشتری می رسد.  این نخستین بار است که یک فضاپیما به دور قطب مشتری  می چرخد که این موضوع پاسخ بسیاری از راز های مربوط به هسته، ترکیب، اجزا و میدان مغناطیسی این سیاره افشا می کند.هنگامی که این فضاپیما در مدار مشتری قرار گیرد 37 بار در طول 20 ماه وبه مسافت 3100 مایل (5000 کیلومتر) در بالای ابرها مشتری می چرخد.

هدف از انجام این ماموریت قرارگیری کاوشگر در زیر ابرهای سیاره و رصد آن از فاصله بسیار نزدیک بوده است، تا این‌که به سوالاتی از قبیل چگونگی تشکیل سیاره مشتری، عامل بروز هاله‌های نورانی موجود در قطب شمال آن و چگونگی تاثیر جو پیچیده درون آن بر نقش خط‌دار و پیچ در پیچ روی سطح سیاره پاسخ داده شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب