طراحی تراشه حسگر تشخیص بیماری

محقق و مجری طرح گفت: طراحی تراشه حسگر تشخیص بیماری با حمایت سازمان پژوهشگران صورت کگرفته است.

طراحی تراشه حسگر تشخیص بیماری مهدی حبیبی محقق و مجری طرح در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به استفاده از لایه‌های نیمه هادی برای حسگرهای پزشکی اظهارداشت: حسگر مورد نظر با استفاده از غشای حسگرهای هیبدراسیونی بارکد های مجهول در دی ان ای را تشخیص و در صورت وجود مشکلی آن را اعلام کند.

 وی ادامه داد: تشخیص ودر مجموعه غیر هیبرید شده فرآیند حساس و پیچیده ای را نشان دهد.DNA آلمانی طوری است که بتواند وجود یا عدم وجود یک کد خاص را در زنجیره ای از DNA  نشان می دهد.

مجری طرح در خصوص تشخیص زنجیره‌های هیبرید شده DNA گفت: به عنوان مثال تکنیک های آشکار سازی نوری باید در غلظت های پایین هیبریداسیون صورت گیرد. 

حبیبی یاد آور شد: معمولا طیف گسترده‌ای از روش‌ها برای تشخیص هیبریداسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر روش از لحاظ حداقل مقدار هیبریداسیون قابل آشکارسازی و روند موردنیاز برای این منظور متفاوت است ولی در نهایت در کلیه روش‌ها، به تجهیزات و ابزارهای اندازه‌گیری دقیق و پیشرفته نیاز است.

وی عنوان کرد: اغلب حسگرهای تشخیصی نمونه خارجی گران قیمت بوده، معمولا بعد از انجام هر آزمایش به تعویض نمونه‌ها نیاز است و معمولا وسایل مورد نیاز آن باید از خارج از کشور خریداری شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب