تابستان، فصل بازی خلاقیت در زمین استراتژی

دانش‌آموزانی که از تابستان آغاز کرده‌اند پیشرفت کرده و نتیجه گرفته‌اند. آمار می‌گوید این گزاره دیگر محل بحث نیست؛ چون صحت و درستی‌اش را بارها در نتیجه‌ی کنکور برترها آشکارا نشان داده است.

تابستان، فصل بازی خلاقیت در زمین استراتژی

دانش‌آموزانی که از تابستان آغاز کرده‌اند پیشرفت کرده و نتیجه گرفته‌اند. آمار می‌گوید این گزاره دیگر محل بحث نیست؛ چون صحت و درستی‌اش را بارها در نتیجه‌ی کنکور برترها آشکارا نشان داده است. حالا بحث مهم دیگر استراتژی نگاه به آینده است و تجهیز و تدارک ‌آینده به روش درست. روش را باید کشف کرد. تقلید و تکرار روش دیگران راه به جایی نمی‌برد. هر دانش‌آموزی توان بالقوه‌ای است که باید روش خاص خودش را کشف کند. چگونه؟ با تمرین و تکرار. یادگیری هر درس روشِ خاص خودش را می‌طلبد. ادبیات و ریاضیات یا زیست و شیمی و فیزیک اقتضائاتی دارند که هنگام مطالعه باید به آن‌ها نظر کنیم و به دقت مورد مداقه قرار دهیم. در فصل تابستان بازی خلاقیت در زمین استراتژی را توصیه می‌کنیم؛ چون سراسر حل مسئله است و سرشار از لذت و هیجانی که برمی‌انگیزد.

لذت و هیجانی که حل مسئله به مثابه‌ی کشف یک روش نو برمی‌انگیزد توصیف‌ناپذیر است. مانند لحظه‌ی خلق یک شعر تازه که به مثابه‌ی تجربه‌ی زیسته‌ غیر قابل تقلید و تکرارناپذیر است. هر دانش‌آموزی می‌تواند در این بازی- بازی خلاقیت در زمین استراتژی- برنده باشد؛ چون خلاقیت جزء ذاتی انسان نیست. قابلیت و کیفیتی است که تنها با بردباری و زحمت و تلاش سخت به دست می‌آید. این نخستین گام سازنده و آموزنده‌ای است که در فصل تابستان برمی‌داری.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب