یک هفته مانده به کنکور چه بخوانیم؟ (1)

توصیه‌ی قطعی این است که یادگیری جدید را کنار بگذارید. یادگیری مطالب جدید باعث می‌شود در یادآوری آن‌چه قبلاً آموخته‌اید دچار مشکل شوید.

یک هفته مانده به کنکور چه بخوانیم؟ (1)

- توصیه‌ی قطعی این است که یادگیری جدید را کنار بگذارید. یادگیری مطالب جدید باعث می‌شود در یادآوری آن‌چه قبلاً آموخته‌اید دچار مشکل شوید.

- بهترین کار این است که مطالبی را که تا به حال یاد گرفته‌اید مرور کنید. مسلماً منظور از مرور، خواندن کلمه به کلمه‌ی همه‌ی مطالب نیست. بسته به این‌که چه‌طور درس می‌خوانید، می‌توانید با روش‌های مختلف این کار را انجام دهید. اگر در حین مطالعه عادت دارید که از مطالب خلاصه‌برداری کنید یا زیر نکات مهم خط بکشید، این عادت باعث می‌شود به‌راحتی بتوانید مطالب را مرور کنید. اگر چنین عادتی ندارید، ورق زدن کتاب‌ها و نگاه کردن به کلماتی که درشت‌تر یا به رنگ دیگری نوشته شده‌اند و نگاه کردن به نمودارها و جدول‌ها به شما کمک می‌کند مطالب را مرور کنید.

- دقت کنید چه مطالبی را قبلاً زود فراموش می‌کردید و در فهم کدام‌یک اشکال داشتید. در مرور باید به این مطالب بیش‌تر تأکید کنید.

- مجموعه تست سال‌های قبل به شما در مرور مطالب کمک می‌کند. ضمن این‌که از این کار برای مرور مطالب نیز کمک می‌گیرید؛ اما کار تست زدن را جدی‌تر از قبل انجام دهید. به این معنی که زمان پیشنهادی را خیلی دقیق رعایت کنید تا تمرینی برای جلسه‌ی کنکور باشد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب