یک نکته مهم در دوران جمع‌بندی

تجربه نشان می‌دهد، وقتی دچار دلسردی و یأس می‌شوید، افکار منفی به شما هجوم می‌آورد، بدبین می‌شوید، غیرواقع‌بینانه به ارزیابی موقعیت خود می‌پردازید و همه چیز را تیره و تار و از دست رفته می‌بینید.

در این دوره دلسردی و ناامیدی گریبانگیر بعضی از کنکوری‌ها می‌شود. در کنار داوطلبان ضعیف‌تر، عده‌ای از داوطلبان کوشا و قوی هم به خاطر نتایج آزمون‌های آزمایشی خود ناامید و مأیوس شده‌اند یا حجم مطالب باقی‌مانده، آن‌ها را نگران و مأیوس کرده است. دیگر مثل روزهای اول درس نمی‌خوانند، کُند پیش می‌روند، ساعات مطالعه‌ی آن‌ها کاهش یافته است و زودتر از قبل خسته می‌شوند.

تجربه نشان می‌دهد، وقتی دچار دلسردی و یأس می‌شوید، افکار منفی به شما هجوم می‌آورد، بدبین می‌شوید، غیرواقع‌بینانه به ارزیابی موقعیت خود می‌پردازید و همه چیز را تیره و تار و از دست رفته می‌بینید. می‌توانید با مراجعه به یک مشاور، به موقعیت واقعی خود پی برده و از «بحران خودساخته» خارج شوید.

به داوطلبان ضعیف‌تر توصیه می‌کنیم دوباره به آخربن رتبه‌ی پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها مراجعه کنند. حتماً در میان این همه رشته‌ها با رتبه‌های ریز و درشت، جایگاهی برای شما وجود دارد. آیا نمی‌توانید این جایگاه را پیدا کنید؟ اگر توان خود را نزدیک به نمره‌ی یک رشته می‌بینید، دست از تلاش برندارید. به داوطلبان قوی‌تر که قبلاً خوب درس خوانده‌اند، توصیه می‌کنیم نگذارید با مأیوس شدن در این ایام، از رقابت بازبمانید. میدان را واگذار نکنید. بهتر است آهسته و پیوسته به کار خود ادامه دهید. آدم‌های موفق و سخت‌کوش هیچ فرصتی را از دست نمی‌دهند. اگر هم در اولین آزمون جامع به نتایج دلخواه نرسیدید، ناامید نشوید. اشکالات و نقاط ضعف خود را تحلیل کرده و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. اگر به دلیل نتایج کنکور آزمایشی ناامید هستید یادتان باشد بر اساس نتایج بد یا حتی خوب یک کنکور آزمایشی، نتیجه‌ی شما در کنکور بد یا خوب نمی‌شود. درس خواندن مانند بازی شطرنج است. دانش‌آموزان قوی با حرکات سنجیده به‌راحتی می‌توانند موقعیت خود را بازیابند و از حالت «کیش» خارج شوند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب