خودنگاری آزمون

روزی که برگه‌ی خودنگاری را جلو من گذاشتند و گفتند «از احساس و میزان آمادگی‌ات بنویس»، فکر نمی‌کردم این برگه این‌قدر مهم باشد.

خودنگاری آزمون

روزی که برگه‌ی خودنگاری را جلو من گذاشتند و گفتند «از احساس و میزان آمادگی‌ات بنویس»، فکر نمی‌کردم این برگه این‌قدر مهم باشد. پشتیبانم گفته بود هر وقت خودنگاری آغازین و پایانی یکسانی داشته باشم به این معنی است که توانسته‌ام توانایی و علم واقعی خودم را بشناسم و بعد هم همان جمله‌ی معروف که می‌گوید: «آن‌گاه که خودم را همان گونه که هستم شناختم، تغییر آغاز می‌شود.»

برای این‌که تعیین کنید به چه میزان ساعت مطالعه، تمرین و تست نیاز دارید، باید بدانید دقیقاً در چه سطحی هستید، چه‌قدر توانایی مطالعه دارید و به چه میزان باید تلاش خود را بیش‌تر کنید.

خودنگاری را در خانه هم می‌توانید اجرا کنید. قبل از مرور مطالب درسی بالای صفحه‌ی کتاب، پیش‌بینی‌تان را بنویسید. برای مثال: «مطالب این درس را به‌خوبی به خاطر دارم و می‌توانم در کم‌تر از 40 دقیقه کل فصل را مرور کنم.» این کار را برای خودتان به یک عادت تبدیل کنید تا به یک شناخت واقعی دست یابید. برای رسیدن به اهدافتان باید شناخت کاملی- اول از خودتان و بعد از اهدافتان- داشته باشید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب