پرواز 50 ساعته هواپیمای خورشیدی از اسپانیا به مصر

هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس 2 پس یک سفر بیش از یک ساله به دور دنیا، پرواز یکی مانده به آخر خود را به سمت مصر آغاز کرد.

پرواز 50 ساعته هواپیمای خورشیدی از اسپانیا به مصر

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، آندره بورشبرگ، خلبان سوئیسی امروز (دوشنبه) در ساعت 4:22 بامداد به وقت گرینویچ، هواپیمای تک سرنشینه تمام خورشیدی را از سویل اسپانیا به مقصد قاهره در مصر به پرواز درآورد.

این آخرین پرواز بورشبرگ با سولار ایمپالس 2 محسوب می‌شود که قرار است حدود 50 ساعت و نیم بطول بینجامد. سفر بعدی این هواپیمای خورشیدی توسط برتراند پیکارد، دیگر خلبان سوئیسی این پروژه، پرواز پایانی آن به سمت ابوظبی در امارات خواهد بود.

پرواز امروز نشانگر شانزدهمین بخش از تلاش این هواپیما در سفر دور دنیا تنها با انرژی خورشیدی است. سفر سولار ایمپالس 2 در ماه مارس سال گذشته از ابوظبی آغاز شد و پس از گذشتن از کشورهایی در آسیا و آمریکا و اروپا، مجددا به همان جا بازخواهد گشت.

پرواز قبلی این هواپیما از فرودگاه جان.اف کندی نیویورک به سویل، نخستین عبور یک هواپیمای خورشیدی از روی اقیانوس اطلس بود که به رکوردهای پیشین آن افزود.

به گفته تیم سولار ایمپالس،‌ بورشبرگ از روی دریای مدیترانه و از فضاهای هوایی تونس، الجزیره، مالت، ایتالیا و یونان پرواز خواهد کرد تا پس از طی کردن 4000 کیلومتر به قاهره برسد.

هدف این پروژه 150 میلیون دلاری، تلاش برای نمایش فناوری‌های دوستدار محیط زیست است. بیش از 17 هزار سلول خورشیدی روی پوسته کامپوزیت کربنی هواپیما را پوشش داده است و باتری‌های پلیمر لیتیوم آن نیز پرواز شبانه را برای سولار ایمپالس 2 ممکن می‌سازند.

این هواپیمای خورشیدی از طول بال گسترده‌تر از بوئینگ 747 برخوردار بوده اما وزن آن تنها به اندازه یک خودروی کوچک است.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب