برپایی رقابتهای مقدماتی المپیاد جهانی رباتیک

مسابقات مقدماتی سیزدهیمن المپیاد جهانی رباتیک WRO 2016 مرداد ماه امسال در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

برپایی رقابتهای مقدماتی المپیاد جهانی رباتیک

به گزارش ایسنا مسابقات جهانی رباتیک رویدادی علمی، فناورانه و آموزشی برای نوجوانان و جوانان سراسر جهان است تا مهارت‌هایی نظیر حل مسأله و خلاقیت را در خود پرورش دهند. شرکت در این رقابت‌ها تلفیقی از دانش، مهندسی، ریاضی و برنامه‌نویسی کامپیوتری را به کار می‌گیرد.

مسابقات WRO اولین بار در سال 2004 با شرکت 12 کشور آغاز شد. از این تاریخ هر سال مسابقات جهانی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. در سال‌های اخیر تعداد کشورهای حاضر در مسابقات به 50 کشور رسیده است. این رویداد در سال‌های اخیر به بزرگترین مسابقات رباتیک دانش‌آموزی تبدیل شده است.

گرد هم آوردن دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر جهان جهت پرورش خلاقیت و مهارت حل مسأله از طریق اکتشاف و جست‌وجو در رباتیک و برنامه نویسی، معرفی مفهوم علم مدرن در فعالیت‌های آموزشی و کارگاهی مدارس و دانشگاه‌ها، ایجاد فرصت برای ترویج تفکر خلاق، بهبود ارتباطات و مهارت‌های کار گروهی، تقویت توانایی در کسب دانش‌های جدید، گسترش افق دید دانش‌آموزان و دانشجویان در زمینه علم و فناوری، بالابردن توانایی یادگیری و تشویق آنها به منظور پرورش دانشمندان، مهندسان و مخترعان آینده از اهداف مسابقات WRO است.

مسابقات مقدماتی سیزدهمین المپیاد جهانی رباتیک WRO 2016 در مرداد ماه امسال در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان در این مسابقات امتیازاتی جهت حضور در مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیاد جهانی رباتیک که در شهریور 95 در تهران برگزار می‌شود، کسب می‌کنند.

موضوع این مسابقات شامل تفکیک زباله، کارخانه بازیافت، بولینگ، فوتبال و استفاده از تکنولوژی رباتیک به همراه راه‌حل‌های خلاقانه جهت مدیریت پسماند تعیین شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی ریاضی انسانی حل سوالات کنکور 96 بخش دوم
چهارم انسانی     دبیر : امیر زراندوز