کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 20 تیر ماه

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 20 تیر ماه

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


ترجیح می‌دهم با توجه به موقعیت آزمون‌هایم به هر رشته‌ای در دانشگاه دولتی که امکان دارد بروم ولی برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته نکنم!

پاسخ 1- تغییرات اخیر در نوع انتخاب رشته/ شهر در دانشگاه آزاد، حذف آزمون و ادغام پذیرش دانشجو در این دانشگاه با آزمون سراسری باعث شده کمی هوشمندانه‌تر انتخاب رشته کنیم. در انتخاب رشته، همه چیز باید با تحلیل جامع شما و خانواده منطبق باشد؛ زیرا شرایط تحصیلی شما به هر دو این عوامل مرتبط خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که بعد از انتخاب گزینه‌های روزانه و نوبت دومِ سراسری، به رشته‌های مورد علاقه از دانشگاه آزاد که در نزدیکی محل زندگی شما هستند دقت کرده و شرایط آن‌ها را با پیام نور و غیر انتفاعی‌ها کمی مقایسه کنید تا تصمیمِ شخصی درست‌تری بگیرید.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 2- وقتی از میزان تلاشتان رضایت دارید و مطمئن هستید موفق می‌شوید، اصراری بر محدود کردن فرصت‌ها برای خودتان نداشته باشید. اجازه دهید دست‌تان در انتخاب باز باشد تا هیچ وقت به درِ بسته نخورید. انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد پس‌اندازی برای روز مبادا است که اگر به هر دلیلی تصمیمتان در مسیر انتخاب عوض شد، شانس فرصت مجدد از شما سلب نشود.

سارا شفافی

پاسخ 3- ایجاد امکان‌های تازه، راه بهتری برای گسترش قدرت انتخاب شماست. بیش‌تر فکر کنید. هر رشته‌ای در دانشگاه سراسری لزوماً به معنای برتر و آینده‌دارتر از برخی رشته‌شهرهای دانشگاه آزاد نیست و این تصمیم به طور کلی نمی‌تواند منطقی باشد. پیشنهاد می‌کنم پس از مشخص شدن رتبه‌ی شما در کنکور و هنگام انتخاب رشته، از مشاوران کانون بهره بگیرید.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 4- انتخاب رشته در دانشگاه آزاد، لزوماً به منزله‌ی درس خواندن در این دانشگاه نیست. بهتر است هیچ امکانی را از خود دریغ نکنید. ممکن است شرایطی پیش آید که شما ترجیح بدهید در رشته‌ای در دانشگاه آزاد تحصیل کنید. علاوه بر دانشگاه، رشته‌ای که شما در آن تحصیل‌ می‌کنید خیلی اهمیت دارد و شما با رشته‌‌ی تحصیلی‌تان باید زندگی کنید. پس بهتر است که انتخاب رشته را انجام دهید و بعداً با توجه به شرایط، تصمیم درست بگیرید. ضمن این‌که خیلی از دانش‌آموزانی که ابتدا در دانشگاه آزاد پذیرفته شده‌اند در تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) در دانشگاه‌های دولتی ادامه‌ی تحصیل داده‌اند. 

فرناز طالبی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب