آغاز فعالیت نهاد نانو فناوری دانشگاه گیلان

رییس دانشگاه گیلان گفت: نهاد نانو فناوری دانشگاه گیلان با اخذ موافقت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو آغاز به کار کرد.

آغاز فعالیت نهاد نانو فناوری دانشگاه گیلان

دکتر احمد رضی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه گیلان در حوزه نانوفناوری و با اخذ موافقت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، نهاد نانو فناوری دانشگاه گیلان آغاز به کار کرد.

وی تصریح کرد: لزوم توسعه پایدار فناوری‌ نانو منوط به مشارکت همه گروه‌های ذی نفع در عرصه توسعه این فناوری است و طراحی فعالیت‌های منسجم ترویجی در ابعاد آموزشی و پژوهشی برای گروه‌های مختلف ذی‌نفع می‌تواند منجر به ارتقای کیفی و کمی سطوح مختلف این فناوری شود.

رییس دانشگاه گیلان از اهداف این نهاد را انجام فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی توسط گروه‌های مختلف آموزشی از رشته‌های موجود در دانشگاه گیلان اعم از علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم انسانی و نیز دانشگاه‌های دیگر استان، مراکز تحقیقاتی و مراکز رشد و شرکت‌های مستقر در استان دانست.

رضی ادامه داد: فعالیت این نهاد منجر به ایجاد و تسهیل ارتباط اعضای هیات علمی و فعالان حوزه فناوری نانو در گروه های مختلف آموزشی پژوهشی از داخل و خارج کشور جهت انجام طرح‌های پژوهشی و همچنین فراهم کردن امکان تبادل دانشجویان تحصیلات تکمیلی این مرکز با مراکز دیگر دانشگاهی و تحقیقاتی داخل و خارج کشور می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از مزایای عضویت در این نهاد پیوستن به شبکه آزمایشگاهی فناوری نانوی کشور جهت تسهیل در انجام فعالیت‌های پژوهشی و بهره مندی از حمایت و تخفیف‌های ویژه از تجهیزات موجود در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ و مراکز تحقیقات دولتی و خصوصی کشور است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب