نماد دکمه پاور چگونه شکل گرفت؟

با پیشرفت فناوری و حضور دکمه‌های روشن/خاموش در همه جا، نماد دایره منفصل و خط عمودی که نشان دهنده 0 و 1 بود شکل گرفت تا نشان دهنده دکمه ای باشد که کار هر دو دکمه روشن و خاموش را به تنهایی انجام می‌دهد.

نماد دکمه پاور چگونه شکل گرفت؟

هنگام استفاده از ابزارک هایالکترونیکی احتمالا با دکمه پاور زیاد سر و کار داشته اید اما آیا تاکنون فکر کردهاید نماد این دکمه چگونه شکل گرفته است؟ همه ما با نماد دایره منفصل و خط عمودیآشنا هستیم که به عنوان نماد دکمه پاور در دستگاه های مختلف بکار گرفته می شود. همانندبسیاری دیگر از چیزهایی که در زندگی با آنها سر و کار داریم این نماد متواضع نیزداستانی کوتاه و جالب توجه دارد.

نماد دکمه پاور چگونه شکل گرفت؟

به گزارش "گروه علم وفناوری" عصرایران، اگر با دقت به نماد دایره منفصل و خط عمودی نگاه کنید درحقیقت با ترکیب 0 و 1، سیستم اعداد دودویی که نشان دهنده وضعیت های خاموش و روشنهستند، مواجه خواهید شد. پیش از استفاده از 0 و 1، سوئیچ های کنترل نیرو با کلمات On و Off مشخص می شدند اما با گذشت زمان، مهندسان معرفی روشهایی ساده‌تر برای برچسب‌زنی را مد نظر قرار دادند تا موانع زبانی اختلالی در آنهاایجاد نکند. بر همین اساس 0 و 1 برای نشان دادن وضعیت های خاموش و روشن انتخاب شدند.

در طول این مسیر، با پیشرفت فناوریو حضور دکمه های روشن/خاموش در همه جا، نماد دایره منفصل و خط عمودی که نشان دهنده0 و 1 بود شکل گرفت تا نشان دهنده دکمه ای باشد که کار هر دو دکمه روشن و خاموش رابه تنهایی انجام می دهد. در سال 1973، کمیسیون لوازم الکترونیکی بین المللی (I.E.C.) به صورت رسمی مهرتایید بر این نماد به عنوان دکمه پاور زد.

نماد دکمه پاور چگونه شکل گرفت؟

البته این نماد به واقع نماددکمه پاور نیست و در حقیقت بیشتر نماد حالت آماده به کار محسوب می شود که به معنایغیرفعال کردن دستگاه و قرار دادن آن در حالت خواب یا وضعیت نیروی کم است. در اینشرایط منبع نیرو به طور کامل قطع نمی شود. به بیان دیگر، برق در سطح نیروی بسیار پایینهمچنان در سراسر دستگاه وجود دارد.

به همین دلیل است که برخی تجهیزات الکترونیکی خاص به ویژه نمونه های پر مصرفدارای این دکمه آماده به کار بوده و کلید دیگری نیز برای قطع کامل برق در آنهاتعبیه شده است. همچنین این مساله امکان روشن کردن دستگاه های الکترونیکی به ظاهرخاموش از طریق دستگاه کنترل از راه دور را نیز شرح می دهد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب