چمدان‌سواری در خیابان!

رباتیک‌کاران ایرانی نخستین چمدان رباتیک هوشمند جهان را طراحی کردند که می‌تواند به صاحب خود سواری هم بدهد.

چمدان‌سواری در خیابان!

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، چمدان "Olive" (زیتون) نتیجه کار مهندسان شرکت ایده کاوان صنعت پردیس(Ikap) در پارک فناوری پردیس است که با استفاده از تجهیزات خود می‌تواند صاحبش را دنبال کرده و در مواقع ضروری به وی سواری بدهد.

این فناوری شبیه به یک چمدان عادی بوده که از سیستم خودتراز و متحرکی شبیه به "سِگ‌وی" برخوردار است و می‌تواند با استفاده از شتاب سنج و ژیروسکوپ سه بعدی در زمان حرکت بر روی دو چرخ، تعادل را حفظ کند.

دوربین استریوسکوپیک داخلی این چمدان رباتیک می‌تواند یک نقشه مصور از محیط اطراف تولید کند و همچنین به الگوریتم‌های ردیاب اسکلت مجهز است که آن را قادر می‌سازد صاحب خود را حتی در مناطق شلوغ پیدا کرده و وی را دنبال کند.

چمدان "زیتون" همچنین می‌تواند به صاحبش هشدار بدهد که زمان کافی ندارد یا اینکه بار آن بیش از حد استاندارد است. در صورتی که فاصله تا گیت زیاد باشد، این چمدان به یک سِگ‌وی تبدیل می‌شود که می‌تواند کاربر را با سرعت راه رفتن به مقصد برساند و در نهایت برای شارژ کردن دستگاههای قابل حمل مانند تبلت نیز استفاده شود.

به گفته سازندگان، این چمدان هوشمند می‌تواند با استفاده از وای‌فای یا بلوتوث از طریق یک اپلیکیشن به تلفن همراه صاحب خود متصل شود. این اپلیکیشن می‌تواند چمدان را در هر جا با استفاده از جی‌پی‌اس و فناوری نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه (3G/4G) پیدا کند.

از دیگر ویژگی‌های این چمدان هوشمند می‌توان به مکانیزم قفل خودکار آن اشاره کرد که در صورت تلاش افراد غریبه برای باز کردن آن، پیام هشدار ارسال می‌کند. قفل این چمدان به فناوری NFC مجهز است که نیازی به کلید ندارد.

گروه Ikap ماه گذشته توانست جایگاه اول را در رقابت‌های جهانی استارت‌آپ‌های تجهیزات خودکار 2016 در بخش رباتیک خدماتی در مونیخ بدست بیاورد.مهندسان ایرانی خلاق این پروژه اکنون به دنبال سرمایه گذاری و همکاری شرکت‌های دیگر برای توسعه بیشتر و ساخت چمدان زیتون هستند.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب