تولید حیوانات آزمایشگاهی ارگانیک در موسسه رازی

رئیس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی گفت: این حیوانات بهترین پاسخ را به آزمایش‌های کنترل کیفی تولید واکسن و فرآورده‌های بیولوژیک نشان می‌دهند.

تولید حیوانات آزمایشگاهی ارگانیک در موسسه رازی

به گزارش ایسنا، دکتر روزبه فلاحی با اعلام این خبر اظهار کرد: به سبب گستردگی استفاده از حیوانات آزمایشگاهی در طرح‌های تحقیقاتی پزشکی و دامپزشکی و حوزه‌های مختلف دیگر، سلامت این حیوانات در نتیجه نهایی آزمایش‌ها تاثیر به سزایی دارد.

وی گفت: با توجه به اینکه موسسه رازی  از مراکز بزرگ و عمده تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی در کشور است که علاوه بر داخل موسسه نیاز سایر مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی کشور را تامین می‌کند، بحث سلامتی این حیوانات را در طول دوره رشد مورد توجه ویژه قرار داده است.

دکتر فلاحی تاکید کرد: در این موسسه در روند پرورش حیوانات آزمایشگاهی نه تنها این حیوانات در معرض آلودگی و عوامل بیماری زا قرار نمی‌گیرند بلکه هیچ دارو و واکسنی هم به آنها تزریق نمی‌شود و به صورت کاملا ارگانیک رشد می‌یابند در نتیجه بهترین پاسخ را به آزمایش‌های کنترل کیفی واکسن و سایر آزمایش‌ها نشان می‌دهند.

به گفته وی، این امر سبب می‌شود کیفیت واکسن یا هر فرآورده تولیدی دیگر و سایر فعالیت‌های تحقیقاتی در وضعیت کاملا مطلوبی باشد.

رئیس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی همچنین با اشاره به وجود نژادهای مختلف حیوانات آزمایشگاهی در این موسسه، گفت: این حیوانات هر کدام برای آزمایش‌های خاصی مانند تحقیقات ایمنی شناسی، ویروس شناسی، بیماری‌های انگلی، تحقیقات قلبی– عروقی، دیابت و تحقیقات متنوع زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی افزود: علاوه بر نژادهای رایج از پنج گونه جانوری موجود در موسسه، موفق شدیم برای نخستین بار در کشور، نژاد جدید موش آزمایشگاهی تحت نام "رازی A" تولید کنیم که در منابع بین المللی نیز به ثبت رسیده است.

دکتر فلاحی اضافه کرد:  این نژاد به علت خصوصیات بیولوژیکی، در تحقیقاتی خاص همچون تحقیقات مربوط به تومورهای پستانی منحصر به فرد است.

به گفته وی، در گونه رت آزمایشگاهی نیز، نژاد غیرهمخون  "رازی A"  در این موسسه تولید و در منابع بین‌المللی ثبت شده است.

دکتر فلاحی تولید نوعی خوکچه هندی فاقد مو را از دیگر تولیدات اختصاصی این موسسه برشمرد و گفت:  به علت شباهت بسیار زیاد پوست این خوکچه به پوست انسان، این گونه، مدل بسیار مناسبی برای تحقیقات مربوط به پوست مانند ترمیم و سوختگی‌ها محسوب می‌شود.

رئیس بخش تولید و پرورش حیوانات آزمایشگاهی موسسه رازی همچنین خبر داد: با نیازسنجی انجام شده از بخش های تولیدی و تحقیقاتی، به زودی سه نژاد جدید به موش های آزمایشگاهی موجود افزوده می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب