کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 19 تیر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 19 تیر 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


پس از شرکت در کنکور 95، بار دیگر شانسم را برای کنکور 96 امتحان خواهم کرد.

پاسخ 1- اکنون بهتر است با حداکثر توان خود برای گرفتن بهترین نتیجه تلاش کنید. پس از آن از خود بپرسید مهم‌ترین دغدغه‌ی فکری شما چیست که باعث شده بخواهید یک سال دیگر هم کنکور بدهید. ممکن است فکر کنید که امسال به اندازه‌ی کافی تلاش نکرده‌اید و اگر یک سال دیگر هم صبر کنید، نتیجه‌ی بهتری‌ می‌گیرید یا شاید دانشگاه و رشته‌ی خاصی را در نظر داشته باشید. حتماً برای خود بنویسید که یک سال صبر کردن چه مزایا و چه مشکلاتی را خواهد داشت. بررسی کنید که با نگاه بیرونی به رفتارهای مطالعاتی خود ممکن است روش‌های مطالعاتی شما تا چه میزان متحول شود. ببینید که آیا دوست دارید فرصت را غنیمت بشمارید و تلاش خود را در تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا) بیش‌تر کنید تا می‌خواهید زودتر وارد بازار کار شوید.

فرناز طالبی

پاسخ 2- اولویت مهم شما به سرانجام رساندن کنکور 95 و حضور پررنگ و پرقدرت در جلسه‌ی آزمون آن است. از این فرصتی که در اختیار دارید، نهایت بهره را ببرید و با فکر کردن به کنکور سال آینده، تلاش امروزتان را فدای تلاشی که هنوز شروع نشده است، نکنید. با این دیدگاه، خودتان را دست‌کم نگیرید و تلاشتان را کم‌ارزش نکنید. در آینده، اگر از نتیجه‌ی کسب‌شده رضایت نداشتید خودبه‌خود در کنکور 96 شرکت خواهید کرد.

سارا شفافی

پاسخ 3- انگیزه‌ی شما برای رسیدن به ایده‌آلِ شخصی در کنکور ستودنی است. بر اساس این انگیزه هم می‌خواهید که تا دست یافتن به هدف، به تلاش ادامه دهید. در یک هفته‌ی پایانی از کنکور امسال نیز با برنامه پیش بروید و تمام تلاشتان را برای کنکور امسال به خرج دهید و پس از انتخاب رشته‌ی هوشمندانه با بررسی گزینه‌های موجود در کنکور سال بعد شرکت کنید. شاید تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه اما در شهری که اولویت اولتان نبوده است چندان گزینه‌ی بدی نباشد. تصمیماتی از این دست باید بعد از انتخاب رشته و مشخص شدن نتایج آن گرفته شود. بعد از کنکور امسال ریکاوری قابل قبولی را پشت سر بگذارید و هوشمندانه انتخاب رشته کنید.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب