دستگاهی که صدای گیاه را به گوش می‌رساند

محققان دستگاهی ابداع کرده اند که به صاحبان گیاهان اجازه می‌دهد سیگنال هایی را که گیاهان ارسال می‌کنند، کنترل کنند.

دستگاهی که صدای گیاه را به گوش می‌رساندبه گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، در سال 1873 وجود سیگنال های الکتریکی در گیاهان کشف شد اما مطالعه آنها تا کنون دشوار بود زیرا این سیگنال ها در تداخل الکترومغناطیسی پس زمینه گم می شد.

اکنون این ابزار جدید که 'اکسپلورر علائم Phytl ' خوانده می شود با اتصال مستقیم دو حسگر به گیاه بر این مشکل غلبه کرده است. این ابزار با استفاده از 2 الکترود که یکی در خاک فرو می رود و دیگری به برگ گیاه می چسبد، ولتاژ گیاهان را اندازه می گیرد.

محققان Vivent شرکت سازنده این ابزار که در سوییس مستقر است، هدف از ساخت این ابزار را درک مکالمات گیاهان و استفاده از این اطلاعات برای فراهم کردن شرایط رشد مطلوب عنوان کرده است.

به گفته محققان این شرکت، صاحبات گیاهان می توانند با گوش دادن به صدای گیاه موجبات رفاه آن را فراهم کنند.

گرهارد اوبرمایر متخصص بیوفیزیک گیاهی در دانشگاه سالزبورگ اتریش گفت، هنوز زمانی که گیاهان از این سیگنال های الکتریکی استفاده می کنند، علت استفاده از این سیگنال ها و نیز نقش این سیگنال ها در ارتباطات گیاهی به خوبی شناخته نشده اند.

وی ابزار امیدواری کرد که اگر مردم سیگنال هایی که گیاهان آنها منتشر می کنند را کنترل کنند، اطلاعات بیشتری در مورد سلامت گیاه بدست خواهد آورد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب