استاتین‌ها میزان مرگ و میر ناشی از سرطان را کاهش می‌دهند

نتیجه یک تحقیق تایید می‌کند که استاتین‌ها می‌توانند خطر مرگ ناشی از چهار نوع از شایع‌ترین سرطان‌ها را به اندازه قابل توجهی کاهش دهند.

استاتین‌ها میزان مرگ و میر ناشی از سرطان را کاهش می‌دهندبه گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از ایندیپندنت، محققان متوجه شده اند که شمار مرگ و میر بیماران سرطانی که کلسترول بالایی دارند، به دنبال درمان با داروهای کاهش دهنده کلسترول به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد.

یک مطالعه نشان داده است که خطر مرگ ناشی از سرطان های سینه، پروستات، روده و ریه در افراد مبتلا به کلسترول بالا به ترتیب 43 درصد، 47 درصد، 30 درصد و 22 درصد کاهش دارد.

در این مطالعه، سوابق بهداشتی نزدیک به یک میلیون بیمار سرطانی در بیمارستان های انگلیس در فاصله زمانی ژانویه 2000 تا مارس 2013 بررسی شد.

سپس این داده ها با آمار مرگ و میر ناشی از اداره ملی آمار انگلیس مقایسه شد.

یافته های این مطالعه تاییدی است بر تحقیقات قبلی که نشان می دهد استاتین ها از بیماران سرطانی محافظت می کنند.

محققان گفتند، این آزمایش ها نشان می دهند که مسدود کردن هورمون استروژن --که کلسترول بالا از طریق استاتین ها باعث بروز آن می شود-- می تواند رشد سرطان را به اندازه چشمگیری آهسته کند.

محققان در پرتو یافته های این مطالعه، خواستار انجام مطالعات بیشتر در زمینه داروهای کاهش دهنده کلسترول شدند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب