پرتغال با درخشش رونالدو اولین فینالیست یورو ۲۰۱۶ شد

تیم ملی پرتغال با برتری برابر ولز به دیدار نهایی یورو ۲۰۱۶ راه یافت.

پرتغال با درخشش رونالدو اولین فینالیست یورو ۲۰۱۶ شد

تیم ملی پرتغال با برتری برابر ولز به دیدار نهایی یورو ۲۰۱۶ راه یافت.

پرتغال - ولز

به گزارش ایسنا، دو تیم پرتغال و ولز در اولین دیدار مرحله نیمه نهایی یورو در ورزشگاه لیون فرانسه در حضور ۶۰ هزار نفر به میدان رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر پرتغال به پایان رسید.

بازی دو تیم متعادل دنبال شد و دو تیم سعی در کنترل بازی داشتند و موقعیت خاصی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد تا اینکه اولین خطر بازی را در دقیقه ۱۶ کریستیانو رونالدو ایجاد کرد و پاس زیبای او به یوائو ماریو رسید که شوت او را نیز هنسی به زیبایی مهار کرد.

در دقیقه ۱۹ بازی گرت بیل فرصت گشودن دروازه پرتغال را داشت که توپ او در دهانه دروازه به بالا رفت و راهی به دروازه پاتریسیو پیدا نکرد.

در اواسط نیمه نخست نیز کینگ و لدلی دو موقعیت نصفه و نیمه گلزنی داغشت که این دو موقعیت نیز از دست رفت و در ادامه بازی دو تیم آرام دنبال شد.

تلاش نکردن دو تیم برای ایجاد موقعیت گلزنی باعث شد تا سرعت بازی تا حد زیادی کاهش یابد و دو تیم نتوانند بازی رو به جلویی داشته باشند تا نیمه نخست گلی در بر نداشته باشد و با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم شرایط بازی به طور کلی تغییر کرد و پرتغال با شروع خوبی که داشت بر بازی مسلط شد. در دقیقه ۵۰ سانتر رافائل گوئررو را کریستیانو رونالدو با پرشی خوب با ضربه سر وارد دروازه ولز کرد تا تیمش را پیش انداخته باشد.

در دقیقه ۵۳ رونالدو یک بار دیگر به سمت دروازه ولز شوت کرد و نانی توانست توپی که در محوطه جریمه در جریان بود را وارد دروازه ولز کند تا پرتغال ۲ بر صفر از حریف خود پیش بیفتد. بعد از این گل ولز که در غیاب آرون رمزی از هم گسیخته به نظر می‌رسید، با یک تغییر در زمین توانست تا حدودی توپ را در دست بگیرد. لدلی جای خود را به فوکس داد.

در دقیقه ۶۵ شوت سنگین نانی را دروازه بان ولز برگشت داد و توپ برگشتی را نیز پریرا از دست داد و نتوانست آن را وارد دروازه ولز کند.

در دقیقه ۷۶ گرت بیل دست به کار شد تا دروازه پرتغال را باز کند ولی شوت او را پاتریسیو به خوبی مهار کرد. این بازیکن در دقیقه ۸۰ نیز با شوتی دیگر قصد باز کردن دروازه پرتغال را داشت که پاتریسیو این توپ را به زیبایی دفع کرد.

به این ترتیب این دیدار با برتری ۲ بر صفر پرتغال به پایان رسید تا رونالدو و یارانش به فینال یورو ۲۰۱۶ راه یابند. همچنین این اولین دیداری بود که پرتغال توانست در پایان ۹۰ دقیقه تیم برنده باشد.

در دیگر دیدار این مرحله پنجشنبه شب دو تیم فرانسه و آلمان در شهر مارسی دیدار خواهند کرد تا تکلیف تیم دیگر فینالیست مشخص شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب