5 مدال طلای آسیا بر گردن کشتی گیران نوجوان ایران

نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران با پیروزی مقابل حریفان خود در روز نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا، تمام مدال‌های طلا را درو کردند.

5 مدال طلای آسیا بر گردن کشتی گیران نوجوان ایران

نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران با پیروزی مقابل حریفان خود در روز نخست رقابت های قهرمانی آسیا، تمام مدال های طلا را درو کردند.

کشتی نوجوانانبه گزارش ایسنا، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 17 تا 20 تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه (تایوان) برگزار می شود، در ادامه مسابقات روز نخست (امروز پنج شنبه) که در اوزان 42،46 و 50 کشتی فرنگی و اوزان 85 و 100 کیلو کشتی آزاد برگزار شد، تمامی کشتی گیران ایران با پیروزی مقابل رقبای خود به ۵ مدال طلا دست یافتند.


در وزن 42 کیلوگرم کشتی فرنگی، امید آرامی گوراو از هند را با حساب 8-0 شکست داد. وی در دوم  مقابل نورتازین کریم بردی الو از قرقیزستان 9-0 پیروز شد. کشتی گیر کشورمان  در مرحله نیمه نهایی اسانچول جو از کره شمالی را 7-0 مغلوب کرد و به فینال راه یافت. آرامی در کشتی فینال با نتیجه 2-0 مقابل روهان پراکاش از هند به برتری رسید و مدال طلا را به گردن آویخت. اختیور بوتیروف از ازبکستان و سانچول جو از کره شمالی مشترکا به مدال برنز دست یافتند.


در وزن 46 کیلوگرم کشتی فرنگی محمد مهرابی پس از استراحت در دور نخست، مقابل جویی یانگ کایو از چین تایپه به برتری 8-0 دست یافت. وی در دور بعد موفق شد  زیلونگ سیونگ از چین را 10-3 شکست دهد و به فینال راه پیدا کند. محمد مهرابی در مسابقه نهایی 3-0 مقابل اربک ارگاشیف ازازبکستان به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت. مدال های برنز این وزن نصیب زیلونگ سیونگ از چین و خلیس رژابوف از قزاقستان شد.


در وزن 50 کیلو کشتی فرنگی محمد حسینوند در دور نخست مقابل سوجیاهواز چین یا حساب 10-4 پیروز شد. حسینوند در دور دوم مقابل  یرناز تلزانولی از قزاقستان با نتیجه 12-4 به برتری رسید. وی در مرحلهنیمه پایانی ویجای از هند را 10-3 مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت. کشتی گیر کشورمان در کشتی فینال  با حساب 10-5 آکیل بیک کوتوبیک را شکست داد و قهرمان شد. یراسیل نوربسینوف از قزاقستان و ویجای از هندوستان مشترکا بر سکوی سوم ایستادند.


سید ابوالفضل هاشمی  نماینده وزن 85 کیلوگرم کشتی آزاد  کشورمان در دور نخست مقابل  لخاگوا اوچیر از مغولستان با نتیجه  9-0 به برتری رسید. وی در دور دوم با حساب 8-1  تاکوما اوتسو از ژاپن را مغلوب کرد. هاشمی در کشتی نیمه نهایی مقابل ساندیپ سایون میتل از هندوستان با حساب 7-0 به پیروزی رسید و فینالیست شد. هاشمی در مسابقه پایانی با نتیجه 6-2 دیگر کشتی گیر هندی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.


در وزن 100 کیلوگرم کشتی آزاد، سید مهدی هاشمی در دور نخست مقابل ویکا ویکی از هندوستان با نتیجه  2-0 به برتری دست یافت. وی در دور بعد موفق شد گانباتار از مغولستان را 10-صفر شکست دهد. او در مرحله بعد موفق شد با حساب 10 -صفر فرخود تشیبایف از قرقیزستان را شکست دهد و به فینال رسید. کشتی گیر سنگین وزن کشورمان در مسابقه پایانی  با نتیجه 4-2  علیشر یرگالی از قزاقستان را با شکست بدرقه کرد و صاحب گردن آویز طلا شد. ویکا ویکی و ناودیپ مالیک هردو از هند صاحب مدال برنز شدند.


برخی از کشورها از جمله هندوستان، مغولستان و قزاقستان در هر وزن با دو کشتی گیر در این رقابت ها شرکت کرده اند.

همچنین در ادامه این رقابت ها و در روز دوم مسابقات، پنج نماینده دیگر کشتی ایران به مصاف حریفان‌خود خواهند رفت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب