فرانسه به دنبال سومین عنوان قهرمانی در خانه

فرانسه می‌تواند سومین قهرمانی‌اش در خانه را یکشنبه شب جشن بگیرد.

فرانسه به دنبال سومین عنوان قهرمانی در خانه

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از آس، تاریخ تکرار شد. هر بار که فرانسه میزبان تورنمنت بزرگی است، به فینال صعود می‌کند. خروس‌ها با شکست دو بر صفر آلمان دوباره در پاریس دومین فینالش را در اروپا تجربه خواهد کرد.

سومین فینال اروپایی در مجموع یورو 2000 که به میزبانی هلند و بلژیک برگزار شد، با قهرمانی فرانسه برابر ایتالیا به پایان رسید اما آبی‌ها در مجموع پنج فینال را تجربه کردند. در جام جهانی 98 در کشورشان قهرمان شدند و در سال 2006 از ایتالیا شکست خوردند.

یورو 2016 نیز همچون یورو 1984 و جام جهانی 98 در خانه برگزار می‌شود. جایی که فرانسه در دو جام را فتح کرده است. در اولین فینال خود در بازی به یاد مادنی برابر اسپانیا قرار گرفت و اشتباه آرکونادا در مهار ضربه آزاد میشل پلاتینی، قهرمانی را برای فرانسوی‌ها به ارمغان آورد. 14 سال بعد دوباره فینال را در پاریس تجربه کرد. آبی‌ها اولین و تنها عنوان قهرمانی را با شکست برزیل جشن گرفتند. این دیدار سه بر صفر و با گل‌های زین الدین زیدان (دو گل) و امانوئل پتی به پایان رسید.

سومین فینال اروپایی و پنجمین فینال تاریخ خروس‌ها یکشنبه در استادو دو فرانسه برابر پرتغال برگزار خواهد شد. آنها فرصت دارند دوباره جام قهرمانی را  در خانه و برابر هوادارانشان بالای سر ببرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب