روشی جدید برای ساخت اعضای مصنوعی بدن دوچرخه‌سواران پارالمپیکی

دوچرخه‌سواران جزو ورزشکارانی هستند که در پارالمپیک شرکت می‌کنند. طراحی اعضای مصنوعی بدن این ورزشکاران همیشه یک مشکل بوده است زیرا بیشتر اوقات آن‌ها نمی‌توانند حرکات خود را به خوبی با هم تنظیم کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، اعضای مصنوعی که جدیدا طراحی شده‌اند این امکان را به دوچرخه‌سواران می‌دهند که راحت‌تر و دقیق‌تر حرکت کنند.

اعضای مصنوعی حرفه‌ای که اخیرا طراحی و تولید شده‌اند صرفا برای دوچرخه‌سواران هستند.

یکی از اساتیدی که در این پروژه نقش داشته است در این باره می‌گوید: ما می‌توانیم اعضای مصنوعی بدن را برای هر شخصی به صورت اختصاصی طراحی کنیم که کاملا با بدن او تناسب داشته باشد. برای اولین بار است که این کار به صورت کاملا علمی انجام می‌شود.

در طراحی جدید نحوه حرکت هر ورزشکار نیز در نظر گرفته می‌شود تا عضو مصنوعی دقیقا با بدن او هماهنگی داشته باشد. در این حالت شاخصه‌های فیزیکی، میزان تمرینی و وزن ورزشکار همگی در نظر گرفته می‌شوند.

برای این کار ورزشکار بر روی دوچرخه‌ ثابت پدال می‌زند و چندین دوربین از حرکات او فیلمبرداری می‌کنند و حسگرهایی که بر روی دوچرخه نصب هستند پارامترهای مختلفی را اندازه‌گیری می‌کنند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب