نسل جدید خودروهای خودران تا سال ۲۰۲۱از راه می‌رسد

یک خودروساز آلمانی در نظر دارد تا سال ۲۰۲۱ نسل متفاوتی از خودروهای خودران را روانه خیابانها کند.

نسل جدید خودروهای خودران تا سال ۲۰۲۱از راه می‌رسد

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت بی.ام.و اعلام کرده تا ۵ سال آینده و البته با همکاری دو شرکت اینتل و Mobileyeنسل جدیدی از خودروهای خودران را می سازد که بسیاری از نگرانی های مربوط به حفظ ایمنی راننده و عابران پیاده در آن برطرف شده است.

 بی.ام.و از این بابت همکاری با این دو شرکت را آغاز کرده که برای ساخت چنین خودرویی به تمام فناوریهای لازم دسترسی ندارد.

شرکت اینتل که در زمینه طراحی و تولید تراشه در دنیا شناخته شده و شرکت Mobileye که تخصص ویژه ای در سیستمهای بصری و حسگر دارد بی.ام.و را در این پروژه همراهی می کنند.

البته به نظر می رسد نتیجه این تلاش تنها به سود این شرکت خودروساز آلمانی نخواهد بود زیرا پلت فورم صنعتی ارایه خواهد شد که سایر خودروسازان نیز امکان بهره مندی از آن برای تولید خودروهای خودران را خواهند داشت.

در قالب این همکاری، شرکتهای اینتل و Mobileye تازه ترین فناوری های خود در زمینه یادگیری ماشینی و سیستمهای رایانه ای را برای به کارگیری در این پلت فورم به کار خواهند گرفت. اینتل سالهای طولانی است که بر روی فناوری خودروهای خودروان کار می کند.

محققانی که در این پروژه حضور دارند به دنبال طراحی خودروی خودروانی هستند که در حین رانندگی با آن نیازی به لمس فرمان توسط راننده، چشم داشتن به جاده و عابران پیاده نباشد.

تاکنون اطلاعات زیادی درباره جرئیات این همکاری منتشر نشده که این خود به نوعی بر جذابیت محصول نهایی می افزاید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب