کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 15 تیر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 15 تیر 95

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


برای تورق سریع اصولاً باید به چه منابعی اتکا کنیم؟

پاسخ 1- جزوات، خلاصه‌نویسی‌ها، فرمول‌ها، کتاب خودآموزی، حاشیه‌نویسی‌ها و قسمت‌هایی که در کتاب درسی نشان‌دار کرده‌اید می‌توانند منابع خوبی برای تورق سریع باشند. اولین شرط منابع مناسب برای تورق سریع این است که باید قبلاً خوانده شده باشند و بهتر است نکات هم در آن‌ها مشخص شده باشد. مطالب حفظی  در اولویت قرار دارند. هر منبعی که خودتان آن را تهیه کرده‌اید مثل جزوات کلاس‌ها، کتاب خودآموزی، خلاصه‌نویسی‌ها و... می‌تواند در صدر منابع هفته‌ی تورق سریع باشد.

محمد کتابدار

پاسخ 2- تورق سریع آخرین قطعه‌ی پازل موفقیت است که باید به‌درستی جای‌گذاری شود. ورق زدن کتاب‌های درسی، پاسخ‌نامه‌ی کتاب‌های زرد عمومی و اختصاصی، درس‌نامه‌ها، خلاصه‌ها، جزوه‌های درسی و هر منبع دیگری که حاوی نکته‌ی مهمی است، اگر با دقت و تمرکز بالا و با سرعتی یکنواخت انجام شود منجر به یادآوری نهایی نکته‌ها و فرمول‌ها از طریق مرور چشمی و ثبت در حافظه می‌شود.

سارا شفافی

پاسخ 3- مثل همیشه، کتاب درسی در صدر اولویت‌های منابع است. عامل تمایز کتاب بر سایر منابع فضاسازی مناسبی است که با تورق سریع آن، نسبت به هر مبحث و مطالب قبل و بعد از آن و هم‌چنین مطالب پایه‌ایِ مربوط به آن خواهید داشت؛ چیزی که شاید در خلاصه‌درس‌ها با این کیفیت همراه نباشد. در کنار کتاب درسی و جزوه‌ی اصلی، هر منبعی که در زمان مطالعه توانسته‌اید به کمک آن اولویت‌ها را طبقه‌بندی کنید و خلاصه‌برداری‌هایی که کار تکمیل و مرور آموخته‌ها را آسان‌تر کند می‌تواند منابع خوبی برای تورق سریع باشد.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 4- بعد از یک ماه جمع‌بندی به روش سه روز یک‌بار، اکنون لازم است باز هم جمع‌بندی و مرور سریع دیگری بر همه‌ی نکات و مواردی که تا به حال مطالعه کرده‌اید، داشته باشید. با آرامش کامل، از یادآوری و تثبیت مطالبی که خوانده‌اید، لذت ببرید.

- کتاب‌های درسی (مطالبی که در حاشیه‌ی کتاب‌ها برای خودتان نوشته‌اید، شکل‌های کتاب، زیرنویس‌های مهم و...)

- نکات و خلاصه‌هایی که به روش‌های مختلف تهیه کرده‌اید (از آزمون‌های مختلف، جزوه‌ی دبیر و...)

- کتاب خودآموزی

- تست‌ها و تمرین‌هایی که نشان‌دار کرده‌اید.

- پاسخ‌نامه‌ی کتاب‌‌های زرد که نکات مهم و کلیدی در آن‌ها ذکر شده است.

و هر منبع دیگری که خودتان دارید و به شما اطمینان و قوت قلب‌ می‌دهد مرور سریع کنید.

فرناز طالبی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب