دانشگاه تفرش در پی ایجاد 4 رشته جدید

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تفرش گفت: رشته "الکترونیک دیجیتال" در مقطع کارشناسی ارشد، رشته‌ای جدید است که درخواست ایجاد آن در این دانشگاه در حال بررسی و پیگیری است

دانشگاه تفرش در پی ایجاد 4 رشته جدید

دکتر مهدی جعفری‌پناه در گفت‌وگو با ایسنا، ‌گفت: علاوه بر رشته "الکترونیک دیجیتال"، رشته‌های دیگر نیز در افق پنج ساله دانشگاه دیده شده و این رشته‌ها که اغلب بین‌رشته‌ای و در راستای سیاست وزارت علوم هستند، عبارتند از رشته‌های "فتونیک"، "محیط‌زیست" و "معماری و عمران ابنیه تاریخی" که مورد آخر رشته‌ای جدید در سطح کشور است.

معاون آموزشی دانشگاه تفرش تصریح کرد: در حال حاضر مدارک جهت ایجاد رشته الکترونیک دیجیتال به وزارت علوم ارائه شده و در شورای گسترش این وزارتخانه در دست بررسی است.

جعفری‌پناه گفت: با توجه به تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان بیکار و تعداد بسیار موسسات آموزش عالی، اخذ مجوز جهت ایجاد رشته‌های جدید، کمی با سختگیری مواجه است. زیرا طی هفت الی هشت سال اخیر در بسیاری از مراکز آموزش عالی تعداد بسیاری مجوز صادر شده و رشته‌ها به صورت بی‌رویه گسترش پیدا کرده بود.

وی در خصوص مهیا بودن شرایط و امکانات جهت ایجاد این رشته جدید در دانشگاه تفرش، گفت: برای ایجاد رشته های جدید شرایطی همچون وجود سه استاد، یک دانشیار برای این رشته‌ها فراهم شده‌ و مراحل بعدی هنوز در حال پیگیری است.

معاون آموزش دانشگاه تفرش با بیان اینکه امکانات ایجاد این رشته‌ها در دانشگاه فراهم است، افزود: هرچند دانشگاه‌های بسیاری در رشته الکترونیک دیجیتال دانشجو می‌پذیرند، اما در این رشته مشکل اشتغال وجود ندارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به مسئله آلودگی هوا و مسائل زیست‌محیطی که مرحله بحران رسیده است، تاسیس رشته عمران و محیط زیست نیاز کشور و مخصوصا استان مرکزی است و شورای گسترش وزارت علوم نیز با این رویکرد این امر مهم را در نظر دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب