تشخیص زیکا تنها با 2دلار

مهندسان دانشگاه پنسیلوانیا یک آزمایش سریع و ارزان ژنتیکی برای ویروس زیکا طراحی کرده‌اند که به برق یا دانش فنی نیاز نداشته و هزینه آن تنها 2دلار است.

تشخیص زیکا تنها با 2دلار

به گزارش ایسنا به نقل از تکنولوژی ری‌ویو، در این آزمایش که به اندازه یک قوطی نوشابه است، افراد فقط لازم است که نمونه بزاق خود را به آن بدهند.

یک نوار جداشدنی در این محفظه برای نمایش حضور ویروس تغییر رنگ می‌دهد.

این کیت آزمایشگاهی از یک فلاسک، یک المان حرارتی یکپارچه که از واکنش شیمیایی مشاهده شده در بسته‌های غذایی نظامی استفاده می‌کند و یک درپوش چاپی سه‌بعدی برای حفظ این اجزا در کنار هم تشکیل شده است.

این آزمایش می‌تواند بسیار سودمند باشد چرا که در حال حاضر تنها ابزار تشخیصی تایید شده برای نمایش وجود زیکا شامل استفاده از تجهیزات حساس آزمایشگاهی است.

تشخیص سریع از اهمیت بسیار زیادی برای ویروس زیکا برخوردار است، بویژه زمانی که موضوع ابتلای زنان باردار به میان می‌آید. از این رو، ایجاد یک ابزار تشخیص میدانی می‌تواند دستاورد بزرگی باشد.

اجرایی کردن این آزمایش جدید تنها 40 دقیقه طول می‌کشد و مطالعات اولیه نشان دادند که حساسیت آن مشابه تست آزمایشگاهی RT-PCRاست. این تست در حال حاضر برای تشخیص ویروس زیکا استفاده می‌شود.

محققان امیدوارند که نسخه آینده این آزمایش بتواند با تعیین میزان بار ویروسی با استفاده از یک رنگ فلورسنت و دوربین تلفن همراه، کارایی خود را ارتقا بخشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب