کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 6 پاسخ- 14 تیر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 6 پاسخ- 14 تیر 95

یک سؤال، 6 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


رشته‌ام تجربی است و می‌خواهم سؤالات شیمی و عمومی‌های کنکور ریاضی را حل کنم. آیا اشکالی دارد؟

پاسخ 1- در حال حاضر مهم‌ترین نیاز شما، حفظ آرامش است که تحت هیچ شرایطی نباید از بین برود. اگر دنبال پیدا کردن سؤال جدیدی در مجموعه‌سؤالات ریاضی هستید، احتمال آن کم است؛ ولی احتمال این‌که به یادگیری ناقصی برخورد کنید و نتوانید سؤالی را حل کنید و روحیه‌تان تضعیف شود، کم نیست. مشابهت سؤالات کنکور هر سال به سال‌های قبل را فراموش نکنید و به تست‌هایی که از کتاب‌های زرد اختصاصی و عمومی حل کرده‌اید، اکتفا کنید.

سارا شفافی

پاسخ 2- تعداد سؤالات هر دو رشته در عدد 35 مشترک است و این در بخش مدیریت آزمون کمک‌کننده است؛ زیرا الگوی پاسخ‌گویی و زمان‌های نقصانی را در شرایط مشابه، به‌خوبی می‌توانید در سؤالات رشته‌ی ریاضی نیز  تکرار کنید. به جز تغییرات بسیار کم تعدادی از بودجه‌بندی مباحث در سال‌های سوم و چهارم، از سایر جهات همگرایی بسیار خوبی با هم دارند و کار کردن سؤالات رشته‌ی ریاضی برای دانش‌آموزان تجربی یا بالعکس همیشه یکی از توصیه‌های طلایی دوران جمع‌بندی بوده است. البته باید به چند نکته از جمله محدود بودن زمان ما در دوران جمع‌بندی، میزان نیاز ما به حل سؤالات برای مرور آموخته‌ها، محدود بودن زمان مطالعه‌ی شیمی در بازه‌های نیم‌روزه و... توجه کرد. با در نظر گرفتن این شرایطِ شخصی، حل سؤالات رشته‌ی مقابل راهکار بسیاری خوبی در دوران جمع‌بندی است.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 3- در روز قبل از کنکور آرامش از درس خواندن به‌مراتب مهم‌تر است. اگر این امکان وجود دارد که با دیدن سؤالات کنکور ریاضی آرامش شما به هم بریزد به سراغ آن نروید. به هر حال وضعیت درسی و اطلاعات شما در روز آخر هیچ تغییری نخواهد کرد ولی شما می‌توانید آرامش و روحیه‌ی خود را افزایش دهید.

محمد کتابدار

پاسخ 4- قاعدتاً اگر از تابستان با کانون همراه بوده‌اید یک بار در تابستان 94 و یک بار نیز در اسفند 94 عمومی‌های هر پنج رشته را باید کار کرده باشید. با وجود این اگر مطمئناً برنامه‌ی سه روز یک‌بار را می‌توانید برای تست‌های کتاب زرد اختصاصی تجربی به طور کامل به اتمام برسانید اشکالی ندارد. سؤالات شیمی و عمومی کنکور ریاضی را هم حل کنید؛ کاری که برخی از دانش‌آموزان برتر انجام می‌دهند.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 5- بهتر است روز قبل از کنکور درس نخوانید تا ذهن شما استراحت کند. شما خودتان را خوب می‌شناسید. اگر دیدن سؤال‌های رشته‌ی ریاضی باعث آرامش شما می‌شود این کار بلامانع است. بهتر است به میزان انتظاری که از خودتان دارید، از این سؤال‌ها کمک بگیرید. منظورم این است که اصراری بر حل تمام سؤال‌ها و تحلیل آن‌ها نداشته باشید.

بعضی از دانش‌آموزان تکنیک تست‌خوانی را اجرا می‌کنند تا ببینند به چند سؤال می‌توانند پاسخ دهند. دیدن سؤال‌ها ممکن است تلنگری باشد برای تورق سریع قسمتی از کتاب یا یادداشت‌برداری‌های آن‌ها.

مریم صالحی

پاسخ 6- نمونه‌سؤال‌های شیمی و عمومی دانش‌آموزان ریاضی (به دلیل مشترک بودن مباحث این درس‌ها با رشته‌ی شما) خیلی مفید است. دیدن نمونه‌سؤال‌های کنکور رشته‌ی ریاضی برای شما دو حسن دارد: با نمونه‌سؤال‌هایی شبیه به کنکور خودتان آشنا‌ می‌شوید. دیگر این‌که به آرامش شما کمک‌ می‌کند.

فرناز طالبی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب