چای‌درمانی به سبک چینی‌ها!

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: چای یک دمنوش چینی است که به علت اکسیدان‌های موجود در آن به عنوان نوشیدنی ضد سرطان شناخته شده است.

چای‌درمانی به سبک چینی‌ها!امیر هومن کاظمی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به خواص دارویی چای در طب چینی اظهار داشت: از دیرباز چای به عنوان یک نوشیدنی مفید در کشور چین استفاده می‌شد به طوری که چینی‌ها از آن برای کمک به درمان برخی مشکلات پوستی و یا بیماریهای داخلی استفاده می‌کردند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص خواص دارویی چای گفت: چای کم‌رنگ برای افرادی که از مشکلات گوارشی مانند نفخ و یبوست رنج می‌برند  مفید است به همین دلیل پزشکان توصیه کردند که افراد روزه‌دار با چای کم‌رنگ روزه خود را باز کنند.

کاظمی یادآور شد: از لحاظ طب چینی چای آرام‌بخش مفید بوده و دارای خاصیت آنتی اکسیدان بالایی بوده و از پیری زودرس جلوگیری می‌کند.

وی عنوان کرد: چای طبیعی نوشیدنی مفید برای افراد چاق است و پزشکان طب چینی برای رفع عطش و گرمازدگی این نوشیدنی را توصیه می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از منظر طب سنتی چینی چای با برخی از داروهای خاص  تداخل ایجاد می‌کند و سبب می‌شود خاصیت آن دارو از بین برود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب