ساخت تراشه‌های خاص برای استفاده دررایانه‌های دارا توان یادگیری

ایتنا - همزمان با تلاش‌های دو شرکت گوگل و انویدیا برای ساخت تراشه‌هایی که توانایی رایانه‌ها برای یادگیری را ارتقا می‌بخشند، اینتل هم قصد دارد تراشه‌های Xeon Phi خود را به همین منظور بهتر کند.به گزارش ایتنا از فارس، اینتل می‌گوید امکانات و ویژگی‌های جدیدی را به تراشه‌های Xeon Phi می افزاید تا آن‌ها را با رایانه‌های دارای توان یادگیری بیشتر سازگار کند.

در این نوع رایانه‌ها نرم‌افزارهایی نصب‌شده است که توان آموزش گرفتن دارند و می‌توان از آن‌ها برای انجام اموری مانند شناسایی افراد و اشیا، تحلیل خودکار داده‌ها و غیره، استفاده کرد.

اینتل دقیقا ماهیت قابلیت‌های جدیدی را که به تراشه‌های Xeon Phi می افزاید اعلام نکرده است. نسل جدید این تراشه‌‌‌ها تا سال ۲۰۱۸ از راه می‌رسد. آخرین نسل از این تراشه‌ها

‌هفته گذشته با ۷۲ هسته عرضه شد و بیشتر برای استفاده در ابررایانه‌ها کاربرد دارد تا رایانه‌های دارای قابلیت یادگیری.

از سوی دیگر اینتل در حال کار بر روی مدل‌های جدید رایانه‌های قادر به یادگیری است. همچنین تراشه‌های Xeon Phi در نهایت قادر به پشتیبانی از نرم‌افزار متن باز TensorFlow خواهند بود که به همین منظور توسط گوگل طراحی و عرضه شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب