ساخت تراشه‌های خاص برای استفاده دررایانه‌های دارا توان یادگیری

ایتنا - همزمان با تلاش‌های دو شرکت گوگل و انویدیا برای ساخت تراشه‌هایی که توانایی رایانه‌ها برای یادگیری را ارتقا می‌بخشند، اینتل هم قصد دارد تراشه‌های Xeon Phi خود را به همین منظور بهتر کند.

ساخت تراشه‌های خاص برای استفاده دررایانه‌های دارا توان یادگیریبه گزارش ایتنا از فارس، اینتل می‌گوید امکانات و ویژگی‌های جدیدی را به تراشه‌های Xeon Phi می افزاید تا آن‌ها را با رایانه‌های دارای توان یادگیری بیشتر سازگار کند.

در این نوع رایانه‌ها نرم‌افزارهایی نصب‌شده است که توان آموزش گرفتن دارند و می‌توان از آن‌ها برای انجام اموری مانند شناسایی افراد و اشیا، تحلیل خودکار داده‌ها و غیره، استفاده کرد.

اینتل دقیقا ماهیت قابلیت‌های جدیدی را که به تراشه‌های Xeon Phi می افزاید اعلام نکرده است. نسل جدید این تراشه‌‌‌ها تا سال ۲۰۱۸ از راه می‌رسد. آخرین نسل از این تراشه‌ها

‌هفته گذشته با ۷۲ هسته عرضه شد و بیشتر برای استفاده در ابررایانه‌ها کاربرد دارد تا رایانه‌های دارای قابلیت یادگیری.

از سوی دیگر اینتل در حال کار بر روی مدل‌های جدید رایانه‌های قادر به یادگیری است. همچنین تراشه‌های Xeon Phi در نهایت قادر به پشتیبانی از نرم‌افزار متن باز TensorFlow خواهند بود که به همین منظور توسط گوگل طراحی و عرضه شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب