کنترل گوشی هوشمند با اشاره چشم!

با استفاده از این نرم افزار می‌توان تنها با حرکت چشم به انجام بازی پرداخت، برنامه‌های مختلف را باز و بسته کرد و کارهای مختلف دیگر را انجام داد.

کنترل گوشی هوشمند با اشاره چشم!گروهی از محققان بین المللی درحال توسعه نرم افزاری هستند که به شما اجازه کنترل گوشی‌ هوشمند خود را از طریق حرکات چشم می‌دهد.

کنترل گوشی‌ هوشمند با اشاره چشم!

با استفاده از این نرم افزارمی‌توان تنها با حرکت چشم به انجام بازی پرداخت، برنامه‌های مختلف را باز و بسته کردو کارهای مختلف دیگر را انجام داد.

این تیم که از موسسه فناوری ماساچوست(MIT)، دانشگاه جورجیا و موسسه انفورماتیک ماکس پلانک آلمان هستند قادر به توسعه نرم افزاری شدند که حرکات چشم افرادرا در فاصله حدود یک سانتی متر بر روی تلفن همراه و 1.7 سانتی متر بر روی تبلت شناساییمی‌کند.

به گفته محققان این پژوهش، آنهادر حال ارتقا بیشتر این نرم افزار با داده‌های جدید هستند.

برای رسیدن به این مهم، محققانیک برنامه به نام GazeCapture را توسعه دادند که داده‌های مختلفی را در مورد نحوهنگاه کردن افراد به گوشی‌های خود را در خارج از محدوده آزمایشگاهی و در محیط های مختلفجمع آوری می‌کند.

نگاه کاربران با دوربین جلو گوشیثبت شده و به شکل یک نقطه ضربان دار بر روی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند نشان داده می‌شود.

اطلاعات به دست آمده از طریقGazeCapture سپس بر روی نرم افزاری به نام iTracker قرار گرفته که بر روی گوشیهای آیفون قابل اجرا است.دوربین گوشی عواملی مانند موقعیت و جهت سر و چشم‌ها را در نظر گرفته تا نقطه تمرکزکابر را بر روی گوشی هوشمد تشخیص دهد.

حدود 1500نفر تاکنون در حال استفادهاز برنامه GazeCapture هستند.

به گفته محققان از این نرم افزار میتوان در تشخیص های پزشکی، به ویژهبرای تشخیص مشکلاتی از جمله اسکیزوفرنی و تکان‌های مغزی استفاده کرد.

نتایج این مطالعه که اخیرا درکنفرانس IEEE در سیاتل واشنگتن ارائه شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
درس 6 تا 8 از فارسی پنجم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( پنجم دبستان)
دبیر : الهام رضایی