لوزانو، این‌بار در تهران ولاسکو را شکست داد

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در لیگ جهانی برابر آرژانتین به برتری رسید. تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۶ در سالن آزادی به مصاف آرژانتینی رفت که خولیو ولاسکو را روی نیمکت خود در اختیار داشت.
دو تیم ایران و آرژانتین شرایط مشابهی از نظر برد و باخت در جدول رده‌بندی لیگ جهانی دارند. هر دو تیم از ۸ بازی گذشته خود ۵ باخت و ۳ برد را در کارنامه دارند با این تفاوت که آرژانتین قبل از این بازی ۹ و ایران ۷ امتیازی بودند.
تیم ملی آرژانتین با ترکیب  نیکولاس برونو، خان مارتینِر فرانچی، مارتین راموس، کریستیان پوگلاخن، دمیان گونزالز، رودریگو کروگ، سباستین سوله، برونو لیما،   اسِکیِل پالاسیوس،   پابلو کرر، لوسیانو دیچِکو (کاپیتان)،   الکسیس گونزالز، فاکوندو ایمهوف و فاکوندو سانتوچی و به مربی گری خولیو ولاسکو در هفته سوم لیگ جهانی شرکت کرد.
دیدار دوم ایران و آرژانتین از ساعت ۲۱ یکشنبه ۱۳ تیر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی آغاز شد.
ست اول
تیم ملی ایران که در بازی برابر آرژانتین با لباس سرمه‌ای به میدان رفت بازی را با ترکیب حمزه زرینی، عادل غلامی، سعید معروف، ‌ مجتبی میرزاجان‌پور، علیرضا مباشری، محمد موسوی، مهدی مرندی(لیبرو) آغاز کرد.
تیم ملی ایران بازی را خوب آغاز کرد و موفق شد ۳ بر صفر از حریف پیش بیفتد. ملی‌پوشان با حمایت هواداران حاضر در سالن زودتر از حریف به امتیاز هشت رسیدند.
بعد از وقت استراحت فنی نخست، تیم ملی آرژانتین بازی بهتری ارائه داد و موفق شد بازی را به تساوی ۱۴-۱۴ برساند.
وقت استراحت فنی دوم نیز با رسیدن ایران به امتیاز ۱۶ به دست آمد. تا اواسط ست اول بازیکنان ایران موفق شدند ۲ امتیاز را از دفاع روی تور از حریف بگیرند.
مهدی مهدوی و محمدجواد معنوی‌نژاد در امتیاز ۱۷-۱۶ به زمین آمدند. در زمان حضور معروف روی نیمکت لوزانو با آخرین دستورات تاکتیکی را به او گوشزد کرد.
دفاع بازیکنان آرژانتین برابر معنوی‌نژاد به بیرون رفت تا ایران ۱۸-۱۷ از حریف پیش بیفتد.
زمانی که ایران ۲۰-۱۹ پیش بود معروف و میرزاجانپور به جای خود به زمین برگشتند. عادل غلامی موفق شد اختلاف امتیاز را به دو برساند و ایران ۲۱ بر ۱۹ پیش بیفتد تا ولاسکو درخواست وقت استراحت کند.

آرژانتینی‌ها  موفق شدند در امتیاز ۲۱ بازی را به تساوی بکشانند تا بازی در انتهای ست اول حساس شود.
حمزه زرینی با آبشار خود ایران را به امتیاز ۲۴ رساند و ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد.
تیم ملی ایران با آبشار موسوی امتیاز ۲۵ را گرفت و ست اول را ۲۵-۲۳ برد.
ست دوم
ست دوم هم همانند ست اول با برتری ایران آغاز شد و تیم میزبان ۴ بر یک از حریف پیش افتاد تا سرمربی تیم ملی آرژانتین در خواست وقت استراحت کند.
آرژانتینی‌ها با تعویض‌های ولاسکو موفق شدند امتیازهای عقب افتاده را جبران کند و بازی را ۷-۷ کنند.
برونو با ابشار خود موفق شد برای نخستین بار آرژانتین را در این ست از ایران پیش بیندازد و بازی را ۱۲-۱۱ به نفع تیم خود کند.

تک دفاع میرزاجان‌پور باعث شد شاگردان لوزانو ۱۵-۱۴ جلو بیفتند. میرزاجانپور خوشحالی خود را بعد از کسب این امتیاز با محمدی راد مربی تیم ملی تقسیم کرد.
بعد از وقت استراحت فنی دوم لوزانو تعویض همیشگی خود را انجام داد و مهدوی و معنوی نژاد را به بازی فرستاد. بعد از این تعویض ها این آرژانتین بود که یک امتیاز از ایران پیش افتاد و لوزانو را مجبور کرد وقت استراحت بگیرد.
"رودریگو" موفق نشد توپ را بگیرد و ایران به امتیاز ۱۹ رسید که این موضوع با عصبانیت شدید ولاسکو همراه شد.
عادل غلامی در میان حمایت پرشور تماشاگران موفق شد امتیاز ۲۱ را به دست بیاورد و بازی مساوی شود.
به دلیل اینکه عبادی پور تعادل خود را از دست داد و وارد زمین حریف شد داور خطای او را گرفت و آرژانتین ۲۳-۲۱ پیش افتاد.
حمزه زرینی در امتیاز ۲۴-۲۱ به زمین آمد اما در پایان این ست آرژانتین ۲۵ بر ۲۲ به برتری رسید تا دو تیم در ست‌شماری مساوی شوند.

ست سوم
در این ست، دو تیم پایاپای پیش رفتند. حمزه زرینی که ۸ امتیاز را برای ایران به دست آورده بود با بیرون زدن سرویس خود امتیاز ۳ را به آرژانتین داد تا بازی مساوی شود.
میلاد عبادی‌پور دو دفاع امتیاز ایران را به ۸ رساند تا اختلاف امتیاز دو تیم به ۴ برسد.
با بیرون رفتن اسپک "پالاسیو" ایران ۱۱-۷ از حریف پیش افتاد. در ادامه حریف اختلاف امتیاز را کم کرد تا لوزانو برای از دست ندادن امتیاز بیشتر توسط ایران، در خواست وقت استراحت کند.
سرویس موسوی امتیاز ایران را به ۱۴ رساند. در حالی که بازیکنان آرژانتین از ولاسکو درخواست داشتند که تقاضای بازبینی کند او  اصرار داشت که سرویس موسوی در

منبع :