پرورش پهپاد در آزمایشگاه!

محققین انگلیسی در حال توسعه روشی برای پرورش پهپاد به جای تولید آن هستند.به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از روش های تولید سریع هواپیماهای پهپاد یا بدون سرنشین، بکارگیری فناوری چاپگر سه بعدی است که می توان در زمان کوتاهی اقدام به تولید پهپاد کرد.

اما این بار در آخرین فناوری ساخت هواپیماهای پهپاد، محققین انگلیسی در حال استفاده از تکنیک چاپگر سه بعدی به نوع دیگری برای تولید پهپادها هستند.

در این شیوه که "Chemputer" نام دارد در مقام تئوری می توان در مقیاس کوچک، هواپیمای بدون سرنشین را به جای تولید کردن، پرورش داد یا به عبارت دیگر در شرایط آزمایشگاهی هواپیمای پهپاد ساخت.

پرورش پهپاد در آزمایشگاه!

یعنی زمانیکه با فناوری چاپگر سه بعدی، قسمت های مختلفی از یک دستگاه را می توان ساخت، این بار با فناوری "Chemputer" محققین قادر به تسریع فعل و انفعالات شیمیایی در مولکول می شوند که این امر باعث می شود یک هواپیمای پهپاد با مواد شیمیایی تولید شود و به جای تخصیص دادن چند ماه برای ساخت آن، فقط چند هفته مراحل تولید پهپاد به طول بیانجامد.

به گفته محققین انگلیسی، اجرای این شیوه شبیه به صحنه های موجود در فیلم های علمی-تخیلی است، اما این دستاورد به دور از انتظار نخواهد بود.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب