پرورش پهپاد در آزمایشگاه!

محققین انگلیسی در حال توسعه روشی برای پرورش پهپاد به جای تولید آن هستند.

پرورش پهپاد در آزمایشگاه!به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از روش های تولید سریع هواپیماهای پهپاد یا بدون سرنشین، بکارگیری فناوری چاپگر سه بعدی است که می توان در زمان کوتاهی اقدام به تولید پهپاد کرد.

اما این بار در آخرین فناوری ساخت هواپیماهای پهپاد، محققین انگلیسی در حال استفاده از تکنیک چاپگر سه بعدی به نوع دیگری برای تولید پهپادها هستند.

در این شیوه که "Chemputer" نام دارد در مقام تئوری می توان در مقیاس کوچک، هواپیمای بدون سرنشین را به جای تولید کردن، پرورش داد یا به عبارت دیگر در شرایط آزمایشگاهی هواپیمای پهپاد ساخت.

پرورش پهپاد در آزمایشگاه!

یعنی زمانیکه با فناوری چاپگر سه بعدی، قسمت های مختلفی از یک دستگاه را می توان ساخت، این بار با فناوری "Chemputer" محققین قادر به تسریع فعل و انفعالات شیمیایی در مولکول می شوند که این امر باعث می شود یک هواپیمای پهپاد با مواد شیمیایی تولید شود و به جای تخصیص دادن چند ماه برای ساخت آن، فقط چند هفته مراحل تولید پهپاد به طول بیانجامد.

به گفته محققین انگلیسی، اجرای این شیوه شبیه به صحنه های موجود در فیلم های علمی-تخیلی است، اما این دستاورد به دور از انتظار نخواهد بود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت هماهنگ ساده ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی