البرز می‌تواند شهر سلولی شود

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی گفت: استان البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب از جمله مجاورت با بیش از ۷۰ درصد شرکت‌های بزرگ داروسازی کشور، می‌تواند شهر سلولی باشد.

البرز می‌تواند شهر سلولی شوددبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی گفت: استان البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب از جمله مجاورت با بیش از ۷۰ درصد شرکت های بزرگ داروسازی کشور، می تواند شهر سلولی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر علی حمیدیه در نشست با مسئولان دانشگاه خوارزمی با اشاره به موقعیت استان البرز و نزدیکی آن به پایتخت گفت: استان البرز به دلیل مجاورت به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، همچنین سابقه دانشگاهی و مجاورت آن به بیش از ۷۰ درصد از شرکت های بزرگ داروسازی کشور جهت سرمایه گذاری، پتانسیل بسیار بالایی را برای این دانشگاه جهت راه اندازی شهر سلولی پارک علم و فناوری تخصصی سلولی در حوزه فناوری بیولوژی ایجاد کرده است.

حمیدیه ضمن اشاره به پیشرفت های ستاد در سال گذشته از جمله تشکیل ۲۷ کارگروه در حوزه های تخصصی مختلف و مشارکت و همکاری متخصصین از بخش های پایه و بالینی و متعاقب آن ورود محصولات به بازار در کشور اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دیدگاهی ملی دارد و صرفا به شکل دانشگاهی عمل نمی کند. در این راستا ما توانستیم به شکل کنسرسیومی نتایج خوبی را از سال های گذشته بدست آوریم.

حمیدیه افزود: با بهره گیری از پتانسیل ها و اختصاص تیمی بزرگ و منسجم و همچنین با در نظر گرفتن دانش آموزان، دانشجویان و پزشکان و مهندسان به عنوان گروه هدف می توانی چرخه ای کامل از دانش و تولید تا مصرف را شکل داد.

در  ادامه مشهدی زاده ،رئیس کمیته فناوری و مالکیت فکری دانشگاه نیز در ادامه بیان داشت: سیاست دانشگاه خوارزمی از زمان قبول مسئولیت ریاست این دانشگاه توسط سبحان اللهی تمرکز و پیشرفت به سمت دانشگاه نسل سوم بوده است. در این راستا مرکز رشد نیز سال گذشته افتتاح شد و در حال تلاش جهت جذب شرکت های مرتبط هستیم و اکنون به سمت پارک علم و فناوری تخصصی در حال پیش روی هستیم.

در پایان محمدعلی سبحان اللهی ریاست دانشگاه خوارزمی با اشاره به ریسک پذیر بودن و  توسعه پذیری در تصمیم گیری ها، آمادگی خود را جهت تکمیل طرح شهر سلولی اعلام کرد و اظهار داشت: در بحث اخذ مجوزها نیازمند راهنمایی هستیم که ارتباط با معاونت علمی می تواند ما را در این امر یاری کرد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب