استفاده از دو تکنیک جدید آرترودز مچ پا در دانشگاه علوم پزشکی

به همت متخصصان گروه جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دو تکنیک جدید آرترودز مچ پا در این دانشگاه به کار گرفته شد.

استفاده از دو تکنیک جدید آرترودز مچ پا در دانشگاه علوم پزشکی
به همت متخصصان گروه جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دو تکنیک جدید آرترودز مچ پا در این دانشگاه به کار گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید هادی حسینیان فلوشیپ جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جراح درباره این عمل گفت: در این عمل ها که بر روی دو بیمار در بیمارستان شهید کامیاب انجام شد دو روش درمانی جدید شامل Intramedullary ankle arthrodesis و Arthroscopic ankle arthrodesis با موفقیت انجام شد.

این جراح و متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تکنیک Intramedullary ankle arthrodesis گفت: در  بیماران مبتلا به دیابت و یا زخم پای دیابتی که امکان استفاده از پیچ یا پلاک برای انجام عمل جراحی وجود ندارد و یا ریسک موفقیت عمل را کاهش می دهد، این روش درمانی بهترین جایگزین محسوب می شود.

حسینیان با اشاره به اینکه عمل خشک کردن و یا  آرترودز Arthrodesis برای درمان آرتریت های شدید مفصل مچ پا که همراه با درد شدیدی هستند مورد استفاده قرار می گیرد، افزود:در این عمل، که بر روی یک بیمار ۶۸ ساله مبتلا به دیابت شدید انجام شد، نیل مورد نیاز با استفاده از فناوری داخلی و با سفارش به یک شرکت سازنده داخلی ساخته شد و سپس بر روی مچ پای بیمار مورد استفاده قرار گرفت.

وی همچنین در خصوص روش کم تهاجمی آرتروسکوپی آرترودز مچ پا (Arthroscopic ankle arthrodesis) نیز گفت: در این عمل نیز که بر روی یک بیمار ۷۰ ساله مبتلا به روماتوئید انجام شد، با ایجاد دو سوراخ در ناحیه مچ پا، غضروف مفصلی برداشته و عمل آرترودز با موفقیت انجام شد.

استفاده از دو تکنیک جدید آرترودز مچ پا در دانشگاه علوم پزشکی


حسینیان خاطر نشان کرد: استفاده از این روش ریسک عفونت و آسیب به بافتهای نرم را در بیمار کاهش و روند بهبودی بیمار نیز تسریع می یابد.

این جراح و متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این عمل برای بیمارانی که دچار آرتروز شدید مچ پا به صورت اولیه شده اند و یا به دنبال شکستگی مچ، دچار عفونت مفصل مچ پا و یا مفصل شارکو شده اند انجام می شود. 

وی تاکید کرد: استفاده از این دو روش برای بیمارانی که مبتلا به دیابت، پوکی استخوان شدید و یا زخم پای دیابتی هستند کاربرد بیشتری دارد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب