تشخیص زودهنگام سرطان!

استادیار نانوبیوتکنولوژی دانشگاه پیام نور زاهدان اظهار داشت:شناسایی این تغییرات در مراحل اولیه تشکیل تومور دارای اهمیت بسیار بالایی در جهت پیشگیری و یا اتخاذ پروتوکول درمانی موثرتر قبل از متاستاز است.

تشخیص زودهنگام سرطان!

به گزارش ‌ایسنا، دکتر مهدی دادمهر اظهار کرد: استفاده از نانومواد و کاربرد آنها در جهت افزایش دقت تشخیص مولکول‌های زیستی دخیل در فعل وانفعالات بدن و بیماری‌ها یکی از اهداف مهم در رشته چند نظمی نانوبیوتکنولوژی است و امروزه دارای جایگاه  رو به رشدی در عرصه تحقیقات نوین است.

وی در ادامه گفت: به این منظور از سال گذشته تحقیقات گسترده‌ای با همکاری محققان دانشگاه تهران در زمینه بررسی تغییرات متیلاسیون DNA انجام شده که بواسطه این تحقیقات علاوه بر گزارش بالاترین حد تشخیص متیلاسیون امکان بررسی تغییرات مورد اشاره از طریق تغییر رنگ برای اولین بار در دنیا ارائه شده که دارای اهمیت فراوانی جهت استفاده در تکنیک اپتوفلوئیدیک و ساخت نانوبیوسنسوری بر این اساس است.

مخترع برتر دانشگاه پیام نور در سال 94 اظهار داشت: این مطالعات اکنون در قالب طرح پژوهشی در دانشگاه پیام نور و با همکاری دانشجویان  کارشناسی ارشد و دکتری در حال انجام است و نتایج موفقیت آمیزی که تاکنون بدست آمده است در قالب ثبت اختراع و چهار مقاله معتبر JCR در سال های 2015 و 2016 به چاپ رسیده و چندین گزارش معتبر دیگر نیز در مراحل انتشار است.

وی در پایان ضمن تشکر از دکتر رستمی رییس دانشگاه پیام نور به دلیل حمایت از فعالیت‌های پژوهشی و کمک به تجهیز آزمایشگاههای دانشگاه پیام نور مرکز زاهدان اظهار داشت: در نظر داریم با پشتوانه این نوع حمایت‌های تاثیر گذار در کنار ارتقای کمیت، کیفیت و تحقیقات کاربردی، ضمن فراهم کردن زمینه مناسب برای تحقیق محققان علاقه مند،امکان سرویس دهی آزمایشگاهی به دانشگاه‌های منطقه و درآمدزایی را نیز فراهم کنیم.