یک سوم ورزشکاران واترپلو دچار آسیب دیدگی ناحیه سر می‌شوند

طبق مطالعات دانشگاه کالیفرنیا بیش از یک سوم ورزشکاران واترپلو دچار آسیب دیدگی ناحیه سر می‌شوند. این آسیب دیدگی‌ها هم در تمرین‌ها و هم در بازی‌ها ایجاد می‌شوند.

یک سوم ورزشکاران واترپلو دچار آسیب دیدگی ناحیه سر می‌شوند

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، ورزش واترپلو برخورد زیادی دارد و تقریبا یک ورزش خشن به شمار می‌آید. برخوردهایی که در ناحیه سر در این ورزش ایجاد می‌شوند باعث آسیب دیدگی ناحیه سر می‌شود. 36 درصد ورزشکاران واترپلو حداقل یک بار در طول بازی خود آسیب‌دیدگی ناحیه سر را تجربه کرده‌اند.

در میان بازیکنان، دروازه‌بان‌ها بیشتر از همه دچار آسیب می‌شوند. 47 درصد دروازه‌بانان حداقل یک بار آسیب دیدگی ناحیه سر داشته‌اند بیشتر این آسیب‌ها در زمان تمرین ایجاد می‌شود.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: آمارها نشان می‌دهد که در ورزش واترپلو خطر آسیب دیدگی ناحیه سر زیاد است بنابراین باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود. دروازه‌بانان بیشتر از سایر بازیکنان دچار آسیب می‌شوند بنابراین لازم است که آن‌ها از محافظ‌های سر مناسب‌تری استفاده کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب